Nissan elektrifikuje Essen, automobilka mu poskytla 15 elektromobilů

Autor: Tisková zpráva - 21. 1. 2017


Německý Essen vstupuje do nového roku nabitý elektřinou – jako „Evropské zelené město“. Přispívá k tomu i podpora společnosti Nissan – globálního průkopníka v oblasti elektrické mobility. Japonská automobilka v roli nového hlavního sponzora poskytuje městu Essen vozový park 15 elektromobilů. Oba partneři tedy spolupracují na tom, co se stane ústředním tématem nadcházejících dvanácti měsíců: vytváření udržitelnější mobility.

První tři modely Nissan LEAF a dva vozy Nissan e-NV200 byly předány v Essenu v hotelu Rüttenscheider Stern v pátek 13. ledna 2017. Za město Essen a za vedení projektu zelených měst převzali od ředitele společnosti Nissan Center Europe GmbH Thomase Hausche symbolický velký klíč starosta Essenu Thomas Kufen a ředitelka environmentálního a konstrukčního odboru města Essen Simone Raskobová.

„Evropské zelené město Essen a světový lídr v oboru elektrické mobility Nissan – jsme zkrátka skvělý tým,“ uvedl potěšený Thomas Hausch. „Po celém světě jsme již prodali více než 275 000 elektromobilů, při každodenním použití s nimi najeli přes tři miliardy kilometrů a v Evropě vybudovali přes 4 000 rychlonabíjecích stanic. 95% našich zákazníků je s našimi elektromobily velmi spokojeno. Nyní chceme naše mnohaleté zkušenosti a znalosti využít k tomu, abychom poskytli vedení a pomoc Evropskému zelenému městu, a učinili ho ‚elektricky mobilním‘. Na vzájemnou spolupráci se velmi těšíme.“

„Elektrická mobilita je ústředním tématem budoucnosti – je šetrná ke klimatu i životnímu prostředí, šetří zdroje a je efektivní,“ zdůrazňuje Thomas Kufen.

Simone Raskobová dodává: „Naše město prokázalo v uplynulých desetiletích schopnost transformace. Propagace elektrické mobility v Zeleném městě bude první jiskrou, která zažehne postup směrem k udržitelné budoucnosti.“

Elektrický vozový park společnosti Nissan budou využívat pracovníci vedení projektu a různých městských úřadů. Modely Nissan LEAF i Nissan e-NV200 jsou pro město jako stvořené: dokáží převážet cestující i zboží téměř nehlučně a bez jakýchkoli emisí CO2 či jiných znečišťujících látek.

Nissan představil LEAF v roce 2010. Je prvním sériově vyráběným elektromobilem na světě a v současné době nejprodávanějším elektromobilem. Vyrábí se v britském Sunderlandu, partnerském městě Essenu, a na popularitě získává i v Německu. V roce 2016 vrostl jeho prodej oproti předchozímu roku o 23%. Od jeho uvedení na trh zde využívá tento elektromobil značky Nissan přes 4 000 spokojených zákazníků. Nissan LEAF jezdí ulicemi Essenu s 30 kWh baterií a s dojezdem až 250 kilometrů. Za pouhých 30 minut jej lze nabít až na 80% kapacity – například na rychlonabíjecí stanici partnerské společnosti značky Nissan BK Motors, která se nachází poblíž radnice.

Nissan provozuje největší bezplatnou síť nabíjecích stanic v Německu. Řidiči si mohou vozidla dobýt ve více než 70 rychlonabíječkách a na více než 400 dobíjecích stanicích – a to zdarma. V říjnu 2014 odstartovala japonská automobilka kampaň „Elektřina zdarma pro každého“. Od roku 2015 je na trhu dostupná velmi praktická alternativa k vozu LEAF. Jde o plně elektrický model e-NV200, který kombinuje vlastnosti klasicky poháněné dodávky NV200 s osvědčeným pohonem vozu LEAF s nulovými emisemi. Na model, který získal německou cenu German Commercial Vehicle Award za rok 2016, uvedla Nissan nedávno pětiletou záruku.


TIP: Sháníte nové auto na operativní leasing?
 
Vyplňte krátký formulář a poptejte ho. Vybereme pro vás ty nejlepší a nejvýhodnější nabídky. Anebo si vyberte přímo z aktuálně dostupných aut.
 
Chci operativní leasing!
 
Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru