Neznámý vtipálek vyměnil dopravní značení na křižovatce u Prostějova. Hrozí mu vězení

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Policie ČR - 28. 2. 2024


Policisté musí čas od času řešit i poněkud kuriózní případy. A jeden takový, který může ale mít nebezpečné dopady, řeší už pár dnů u Prostějova. Zjistila totiž, že tam kdosi přehodil dopravní značení u jedné z tamních křižovatek. A úplně tím změnil přednosti v jízdě.

Jako první si změny všiml pracovník správy silnic, který také na místo zavolal policii. Zjistili, že je prohozené značení na křižovatce Držovice x Smržice x Dubany x Olšany u Prostějova, k čemuž mělo dojít někdy v průběhu od sobotního podvečera do nedělního poledne minulý týden. Zatímco pro cizí to takový problém není, pokud tedy sledují značky, ale ti, kteří místem jezdí pravidelně mohli snadno mít problémy. Naštěstí ale k žádné nehodě nedošlo.

Zatím neznámý vandal totiž vyměnil na zmíněné křižovatce čtyři značky upravující přednost, a to konkrétně dvě značky označené P1 – křižovatka s vedlejší pozemní komunikací se dvěma značkami P6 – Stůj, dej přednost v jízdě, kdy vedlejší komunikace označil jako hlavní a naopak. Správa silnic vše vrátila do původního stavu, ale pro policii tím případ rozhodně nebyl uzavřen.

Jakkoliv to vypadá jako hloupý žert, nejde o přestupek, ale trestný čin. Dle policistů konkrétně poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. Trestná zákoník, konkrétně paragraf 277 pak říká: „kdo z hrubé nedbalosti zničí, poškodí, odstraní nebo učiní neupotřebitelným obecně prospěšné zařízení nebo ohrozí provoz obecně prospěšného zařízení, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.“

Štítky: , , ,

2 názory na “Neznámý vtipálek vyměnil dopravní značení na křižovatce u Prostějova. Hrozí mu vězení”

  1. MUDr.VESELÝ Přemysl

    Ale ta „úprava“ je tam logičtější, to je zásek spíše pro dopraváky,…. je to paralelka s dálnicí a mnohdy alternativa, když se něco přihodí na dálnici. Od Smržic to jezdí na OL po „staré“ sice taky, ale ne tolik, jako od PV. Zbytečný zdroj nehod. Spíše naschvál, z kopce do kopce STOPka :-(

    1. Umíte si představit, jak by tam zastavovali od Duban? Stopka by podle vás byla pod mostem bez výhledu na jakoukoliv stranu? Ti by teprve byly nehody, když by tam krokem vjeli někomu, kdo bude “ rozjetej z toho kopca“ :)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru