Nevíte, co podnikat o víkendu? Co tak nějaká parádní akce s vůní benzinu?

Autor: Anina Russová - 1. 8. 2019


Nadcházející víkend se má – alespoň co do vysokých teplot – trochu uklidnit a tak bude ideální počasí na to, vyrazit za automobilovou krásou. Sedět doma by byl hřích, protože se koná velká spousta zajímavých akcí, na kterých byste neměli chybět. Vybíráme ty, podle nás zajímavé. Pokud byste na některý z dalších víkendů věděli o akci, která je zajímavá i podle vás, dejte nám vědět!

Tatranský Veterán 2019

Po celý víkend se u našich sousedů na Slovensku koná již 33. ročník srazu klubu Tatranský Veterán Car Club Poprad. Akce se pravidelně účastní několik desítek posádek historických automobilů. Začátek je v sobotu v 11 hodin na náměstí v Kežmaroku, kde proběhne výstava všech vozů. Těšit se můžete mimo jiné například na Aero 30 z roku 1936, Alfu Romeo Spider z roku 1976 nebo třeba Chrysler Windsor DeLux z roku 1954. Vstupné je na výstavy tohoto setkání pro návštěvníky zdarma.

Krkonoše Amerikou 2019

Na své si přijdou i milovníci amerických aut a motorek. V Holiday Parku Liščí farma ve Vrchlabí se v sobotu koná již tradiční setkání americké automobilové a motocyklové krásy. Chybět nebude výstava všech zúčastněných vozů, soutěže, ukázka amerických závodních speciálů, pin-up girls, kapely a občerstvení. Vše završí spanilá jízda s programem ve Špindlerově mlýně. Podrobnější informace naleznete ZDE.

Big Race BMW

Pokud patříte mezi fanoušky vozů značky BMW, jistě si nemůžete nechat ujít jejich velký sraz. Ten proběhne na autodromu ve Vysokém Mýtě a nepůjde jen o výstavu krásných, často i historických BMW. Pořadatelé mysleli i na ty, kteří chtějí své plechové krásky z Mnichova provětrat a tak na všechny čekají jízdy po okruhu. Kromě toho se ale dočkáte také soutěže o nejnižší BMW, závodu motokár a mnoha dalších soutěží. Chybět nebude večerní kino a spanilá jízda.

Tatra sraz Lednice

Fanoušci vozů značky Tatra si jistě nenechají ujít jejich velký sraz na zámku v Lednici, který se koná v sobotu 3. 8.2019. Start akce je na zámku hned brzy ráno. Následně se účastníci přesunou do Mikulova na náměstí a odpoledne zase zpět. Vstupné je pro návštěvníky zdarma.

Veteráni na pláži

V sobotu se v Mlékojedech koná již 3. ročník akce s názvem Veteráni na pláži. Akce se účastní desítky klasických aut a motocyklů, je vhodná pro děti a pro návštěvníky je zdarma. Mezi 11. dopolední a 17. odpolední vyrazí některá auta na orientační závod okolím a později budou všechna vystavena v areálu. Chybět nebude také přehlídka food trucků s ochutnávkami dobrot z celého světa.

A nakonec nevynecháme ani jednu pozvánku na motorky, protože jde o to nejvýznamnější, co se na okruzích v České republice koná.

Velká cena Brna 2019

GP Brno je vrcholem toho, co je možné kolem závodních motocyklů v České republice zažít. V pátek ráno startují tréninky, které pokračují i v sobotu. Ovšem první víkendový den bude uzavírat kvalifikace. Neděle už bude patřit závodům, které začnou v 11 hodin dopoledne. Vstupné není možné koupit online, jde to jen přímo na okruhu. Jejich ceny se pohybují od 350 Kč na pátek, až po 4700 Kč. Záleží, na jakou tribunu budete lístky žádat. Parkování pak vyjde pro auto na 200 Kč na den a za motocykl zaplatíte 150 Kč za den. Podrobný rozpis tribun a cen najdete na webu pořadatele.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru