Už vás asi nepřekvapí, že se prostě čas od času někde najde ukryté nějaké báječné auto v lepším či horším stavu. Předpokládáme, že jste na tom stejně jako my, a zatím se vám takový nález ještě nepodařil, ale pokud ano, dejte vědět. S chutí vám osobně přijedeme pogratulovat. 🙂

Dnes vám ale řekneme o nálezu, který opravdu nemá obdoby. V Americe v západním Holywoodu bylo v prvním patře starého domu nalezeno Ferrari 250 GT PF Coupé!

Umístil ho sem jeho majitel, který si byt pronajal od svého advokáta. Tomu nikdy neřekl, k čemu byt chce a advokát nikdy do bytu nevstoupil. Vše vyšlo na povrch teď, po 32 letech, když jde majitel auta do důchodu a protože se chce z Kalifornie odstěhovat, začal prodávat vše, co má.

Že jde o opravdového nadšence, dokazuje také fakt, proč auto parkuje v prvním patře a jak ho tam dostal. První patro zvolil právě proto, že v osmdesátých letech, kdy si Ferrari pořídil, nebyl Hollywood zrovna bezpečnou částí města a on se bál, že by mu ho z přízemí mohl někdo ukrást. Vymyslel proto důmyslný způsob, jak auto do patra dostat. Vyřízl kus zdi, přidělal panty a speciální pružiny a po těch auto dostal do bytu. Zeď za sebou pak prostě zavřel a montážní pěnou utěsnil díry.

Na autě jeho majitel i pracoval. Nechal kompletně zrenovovat motor, který ale místo pod kapotu uložil do kouta. Z auta sundal i kola, která také postavil ke zdi. Ferrari tak stálo na kozách, které ještě dotyčný přidělal drátem k autu. To kdyby přišlo zemětřesení, aby Ferrari nespadlo na zem. Ke každé opravě, ke každé výměně čehokoliv a ke všem zásahům do auta má majitel dokumentaci. Nakonec je z toho dokumentace tlustá několik centimetrů.

Auto je ve fantastickém stavu a tak se není čemu divit, že dotyčný právník ho okamžitě koupil. Z bytu ho dostal stejnou cestou, kterou se auto dostalo dovnitř. Stačilo jen prořezat montážní pěnu a speciálně vyrobený nájezd stále fungoval.

Ferrari následně putovalo do renovační dílny, kde se bude řešit co s ním dál. Zatím nový majitel tvrdí, že si jeho případný prodej musí rozmyslet. Je prý ale spíše pravděpodobné, že si auto nechá, protože už teď je z něj nadšený.

Přečtěte si také:  Ferrari 296 GTB používá stejný motor jako Maserati MC20? "To je nesmysl," ozývá se z Ferrari