Michael_Schumacher

Jeden z nejznámějších pilotů Formule 1 Michael Schumacher měl koncem roku 2013 v Alpách nehodu, po které o něm nejsou prakticky žádné informace. A to by se teď mělo změnit. Netflix totiž o tomto pilotovi chystá svůj vlastní dokument.

Přečtěte si také:  Českou premiéru Rychle a zběsile 9 doplní Toyota Supra v oranžové barvě. Jako by přímo odjela z natáčení filmu

Streamovací platforma Netflix oznámila, že 15. září 2021 uvede dokumentární film o Michaelu Schumacherovi. Snímek bude mít skoro dvě hodiny (1hodina, 52 minut) a bude pojednávat o jeho životě. Začínat má už v Schumacherových závodních začátcích v motokárách a procházet celou jeho kariérou, až do konce jeho závodních úspěchů jako sedminásobného šampiona Formule 1 v roce 2004.

Filmový dokument se bude jmenovat prostě a jednoduše „SCHUMACHER“ a natáčel se plně ve spolupráci s rodinou Michaela Schumachera. Nabídne rozhovory a dosud nezveřejněné archivní záběry, a podle Netflixu učiní velmi citlivý, ale kritický portrét sedminásobného mistra světa. V dokumentu se objeví také několik známých osobností, třeba bratr Ralf Schumacher, bývalý šéf Ferrari Luca di Montezemolo, ředitel FIA Jean Todt, dlouholetý šéf Formule 1 Bernie Ecclestone, ale i tehdejší závodníci, proti nimž Schumacher jezdil Mika Häkkinen, Sebastian Vettel a David Coulthard.

Přečtěte si také:  Užíval si jízdu po okruhu, ale nechal si telefon v kapse. Ten ale při jízdě 4x volal na policii

Ve filmu se má ale objevit i něco, co si dosud rodina Michaela Schumachera chránila, tedy to, jak se mu daří po jeho nehodě při lyžování v Alpách na konci roku 2013. Tehdy se pilot nešťastně udeřil do hlavy a zůstal v bezvědomí. Od té doby se o něm do světa nedostaly téměř žádné informace, pouze to, že zůstává ve svém domě ve Švýcarsku v domácím léčení.

Přidat komentář