Drzost některých zlodějů aut nemá hranice. O tom by jistě mohl vyprávět majitel Fordu, který o své auto přišel. Naštěstí ale jen na chvilku, a navíc byla celá zlodějova práce natočena na kameru, kterou měl v autě.

Vše se seběhlo už letos v květnu, ale dotyčný video pustil do světa až teď, protože bylo jeho auto velmi dlouho v servisu. Začátek videa ukáže, že o auto přišel, když byl v tělocvičně a zloděj mu vykradl skříňku s věcmi. Zmizel mobil, peněženka, ale také právě klíče od auta. Pro zloděje tak nebylo těžké na parkovišti najít auto, ke kterému klíče patří.

Jenomže tenhle zloděj nebyl zrovna dvakrát znalý aut, a hlavně byl rozumu mdlého, na což vlastně nakonec doplatil. Jakmile nastartoval a chtěl se rozjet, zjistil, že je zatažená elektronická ruční brzda. I přes to ale s plným plynem auto rozpohyboval a hystericky ovladač brzdy neustále ne mačkal, ale naopak „vycvakával“ směrem nahoru. Nedošlo mu, že to dělá špatně, když to zjevně nefunguje, a ještě přidal na intenzitě, a tak ovladač prostě utrhl. Kvůli tomu ale zkolaboval systém elektronické ruční brzdy a autu se tak zablokovala zadní kola.

Ani to ho ale zastavit nedonutilo a s autem dojel do blízkého skladu, kde ho odstavil a kde ho následně našli policisté. Jako taková perlička na celém případu je fakt, že ačkoliv bylo auto nalezeno opravdu rychle, nakonec na 40 dní zůstalo v servisu, který měl velké problémy s opravou parkovací brzdy, respektive s výměnou plastového ovladače.