Neobvyklá návštěva továrny Morgan. Dron ukáže i místa, která jsou více než 100 let stará

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Morgan Motor Company - 24. 2. 2022


Továrny velkých výrobců aut jsou si většinou hodně podobné. Nabídnou výjimečné výrobní technologie, schopné lidi, sterilní čistotu a naprostou preciznost. V továrně Morgan Motor Company je to svým způsobem velmi podobné, přesto ale tak jiné. To, jak moc, ukáže sama automobilka, která do svých výrobních hal vyslala dron.

A rozhodně je na co se dívat. Vždyť Morgan je automobilka stará 113 let. Založena byla v roce 1909 v anglickém Malvernu. V roce 1914 se přestěhovala na Pickersleigh Road, kde sídlí dodnes. A dodnes se ani nijak výrazně nezměnily výrobní prostory. Rozšířily se, ale centrum výroby vypadá prakticky totožně jako před sto lety.

Přečtěte si také:  Dacia už ve své rumunské továrně vyrobila 7 milionů aut. Jubilantem je Duster Extreme

Dron nás vezme na místa, kam se ještě před pandemií koronaviru ročně podívalo asi 30 000 lidí. Samozřejmě pod dohledem průvodce. Tentokrát ho ale nepotřebujeme a můžeme se podívat na to, jak také může vypadat výroba aut. Záběry začínají v hale z roku 1914. Postupně se přesuneme do míst, kde se vyrábějí podvozky, jednotlivé panely karoserie, ale i interiéry.

Mimochodem, na záběrech je vidět pracoviště těch, kteří vyrábí ty typicky tvarované blatníky. Slouží k tomu speciální dřevěný nástroj, který je ale prý tak starý, že už nikdo nepamatuje dobu, kdy byl poprvé použit. Takoví lidé už totiž nejsou mezi námi.

Přečtěte si také:  Škoda zahájila v Mladé Boleslavi výrobu elektromobilu Enyaq Coupé iV

Je to fascinující podívaná, která je ale pro reálné návštěvníky zatím zapovězena. Ostatně, stejně, jako v jiných automobilkách, které před koronavirem pořádaly ukázky výroby. Nezbývá než doufat, že se tato doba brzy vrátí.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek