policejni-skoda-octavia-pokuta-facebook

V tomto týdnu projížděli dopravní policisté v neoznačeném služebním vozidle Škoda Octavia od Zákup do České Lípy, a protože byl slabý provoz, všimli si, že za nimi jede stále stejné vozidlo. V tom čase se na místní sociální síti objevila fotografie jejich Octavie s upozorněním, že směřuje na Českou Lípu. Podle celkové kompozice snímku bylo vysoce pravděpodobné, že je jeho autorem řidič osobního vozidla jedoucí za nimi.

Rozhodli se ho proto zkontrolovat, a když ho zastavili, jejich podezření se potvrdilo. Muž z profilové fotografie na sociální síti byl nápadně podobný řidiči kontrolovaného auta. K přestupku se následně bez výmluv přiznal a zaplatil i pokutu, kterou mu policisté uložili.

Policisty předjel rychlostí více než 200 km/h. Levné to mít nebude

Ivana Baláková, tisková mluvčí českolipské policie k tomu řekla: „To, že na naše služební vozidla nebo na kontrolní stanoviště někdo upozorňuje ostatní motoristy, nám nevadí. Naopak, podobná varování působí ve svém důsledku jako užitečná prevence bezpečnosti v silničním provozu, protože mnohé řidiče přimějí k tomu, aby ubrali plyn a chovali se na silnici slušněji. Řidiči ale během jízdy nesmějí držet v ruce mobilní telefon a musejí se plně věnovat řízení. Fotografovat za jízdy cokoliv a ještě k tomu psát zprávy, je velmi nebezpečné jak pro ně samotné, tak i pro ostatní účastníky silničního provozu.“