nocni-foto-bmw-m340d-xdrive

Řízení osobního vozidla bez příslušného řidičského oprávnění, řízení technicky nezpůsobilého vozidla, které nemělo registrační značky, nebylo přihlášené a ani pojištěné, ujíždění policistům a to vše ve večerních hodinách, kdy platil zákaz vycházení po 21. hodině. Těchto všech skutků se dopustila osoba mladší osmnáct let.

Přečtěte si také:  Řidič v octavii vezl sedm podnapilých kamarádů. Sešrotoval, co mohl a po nehodě raději utekl

V sobotu 2. ledna ve večerních hodinách policisté z prvosledové hlídky vykonávali kontrolní činnost spojenou s dohledem nad bezpečností silničního provozu a také nad dodržováním vládních nařízení v Lišanech u Rakovníka. Před půl desátou večer hlídka zpozorovala osobní vozidlo Volkswagen jedoucí z polní cesty směrem do obce, které při průjezdu kolem služebního vozidla zrychlilo. Auto nemělo registrační značku, nebylo řádně osvětlené a viditelně nebylo v dobrém technickém stavu.

Policisté se ihned vydali vozidlo zastavit a zkontrolovat. Při jízdě spustili „majáky“ s nápisem „STOP POLICIE“, ale řidič opakované výzvy k zastavení nerespektoval a ujížděl střídavě po polních cestách a silnicích na Krupou až do obce Hředle, kde byl donucen zastavit. Policisté zakročili proti řidiči a poté ho omezili na osobní svobodě po dobu nutných služebních úkonů.

Přečtěte si také:  Němci zvýšili pokuty za dopravní přestupky. Za překročení rychlosti zaplatíte až 800 eur

Lustrací osoby policisté zjistili, že se jedná o mladistvou osobu, která není držitelem příslušného řidičského oprávnění. Kontrolou a lustrací vozidla byla zjištěna ta fakta, že vozidlo nemá registrační značku, nepodléhá registraci na území České republiky, není pojištěné a je zjevně technicky nezpůsobilé, neboť auto mělo rozbitý přední nárazník, nemělo zadní nárazník a mělo ostré hrany, což je nepřípustné, a takové vozidlo nemá co v provozu dělat.

Policisté nechali vozidlo odtáhnout pro další služební potřeby a celou událost oznámili příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení.