audi-rs6-avant-abt (2)

Německý úpravce ABT Sportsline v poslední době do práce šlape jako nikdy dřív. Vypouští do světa jeden upravený model za druhým a sklízí úspěch. Tentokrát se představuje Audi RS6 Avant.

ABT se značce Audi věnuje už více než 10 let a tak moc dobře ví, co dělá. A rozhodně se dá říct, že právě ABT patří mezi ty nejlepší úpravce v Evropě. Rozhodně se se svou prací nedrží při zdi a rád posouvá hranice výkonu do velmi zajímavých čísel. Jakkoliv je RS6 Avant velmi zajímavým autem už z výroby, ABT jej vyladil k dokonalosti.

Pod kapotou auta je V8 se dvěma turbodmychadly o objemu čtyř litrů, která je z továrny naladěna na 600 koní a 800 Nm. Velmi působivé hodnoty, ale ne pro ABT. Úpravce autu nadělil nový výfukový systém a nové mapy řídící jednotky, přičemž výsledkem je výkon 730 koní a točivý moment 820 Nm. Výsledkem těchto hodnot je zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy (standardní zrychlení se odehraje za 3,6 sekundy) a maximální rychlost až 320 km/h. A to jsou hodnoty jinak patřící do kategorie superaut, ovšem v tomto případě se bavíme o praktickém kombi, jehož zavazadlový prostor může nabídnout až 1680 litrů.

Úpravce se podíval na zoubek také designu. Exteriér dostal nový bodykit, který je z části tvořen karbonem. Nové blatníky nejen, že udělaly místo pro taktéž nová 22palcová kola, ale krom toho celé auto ještě znatelně rozšiřují. Hodně zajímavě působí také velmi výrazný difuzor, ze kterého hrozivě vykukuje čtveřice titanových koncovek výfuku.

Přečtěte si také:  Test Audi RS 6 Avant (2021)

Už asi tušíte, že tohle nebude zadarmo. Na našem trhu vyjde Audi RS6 Avant v základu na 3 128 900 Kč včetně DPH. Pokud byste auto odvezli do ABTu a chtěli přesně tuto úpravu, musíte si připravit dalších 69 900 eur, tedy bezmála dva miliony korun.