Ferrari 458 Italia

Německá policie zajistila Ferrari 458 Italia. Tvrdí, že má moc hlučný výfuk

Autor: Radim Plachý - Zdroj: facebook.com - Ilustrační foto: Ferrari - 9. 1. 2023


Německá policie se začala zaměřovat na hlučná auta a počátkem minulého týdne zajistila Ferrari 458 Italia. Zveřejnili to na svém facebooku berlínští policisté.

V minulém týdnu kontrolovali berlínští policisté Ferrari 458 Italia, které se jim zdálo příliš hlučné. Auta si policisté všimli na ulici Danziger Straße a zaujalo je svým hlučným výfukem. Podle policie měl řidič závadu na svém výfukovém potrubí, která auto činila velmi hlučným. Vozidlo tak na základě toho nechali zajistit a provedou na něm znalecký posudek.

Pověřený znalec teď bude muset zjistit, proč je vozidlo tak hlučné, zda je to schválená sériová technika anebo jde o nějakou (ne)schválenou úpravu. Pokud bude vše v pořádku a znalec nenajde žádný problém, dostane majitel auto na náklady spolkové země Berlín zpět. Pokud se ovšem při kontrole vozidla zjistí, že dostalo neschválenou nebo nedovolenou úpravu, může se jeho majitel připravit na vysokou pokutu.

Policisté ve facebookovém příspěvku píší, že majitel vozidla předpokládá, že vše proběhne hladce a policie žádný problém nenajde. Své auto prý koupil nové a nepotřebovalo žádnou úpravu. Vozidlo má několik jízdních režimů, v rámci nichž se mimo jiné mění právě i zvuk a projev výfuku.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru