test-2018-toyota-hilux-double-cab-24-d-4d-110-kw

Nemáte nepotřebný pick-up? Můžete ho poslat na Ukrajinu pro přestavbu na bojové vozidlo

Autor: Anina Russová - Zdroj: - Foto: Pavel Srp - 6. 3. 2022


Ve chvíli, kdy Rusko agresivně vtrhlo na Ukrajinu, svět se změnil. Statisíce lidí přišlo v mžiku o domov, tisíce o život. Nikdo neví, kdy tomu bude konec a zda náhodou nebude celá situace ještě eskalovat. Pokud je to tedy ještě vůbec možné…

Velká spousta firem, úřadů, ale i jednotlivců se Ukrajině a tamním obyvatelům snaží jakkoliv pomoci. Samozřejmostí jsou dodávky léků, potravin a věcí základních potřeb. Na twitteru se ale objevila žádost o tak trochu jinou pomoc. Vpravdě automobilovou.

Přečtěte si také:  Někdo věnoval Aston Martin DBS do aukce. Celý její výtěžek půjde na podporu ukrajinské armády

Poptávka po starém pick-upu

Ondřej Bacina na svém twitterovém účtu před pár dny napsal žádost o pomoc. Hledá nějaký starší, ale pojízdný pick-up. Celý tweet zní takto: „PROSÍM O POMOC Ukrajině. Můj švagr v UA armádě shání PICK-UP v “Destruction Derby” stavu, Bude mu namontován na korbu kulomet. Možné Modely: Mitsubishi L200, Nissan Navara, Toyota Hilux Cybertruck ještě není :( Rozpočet cca €3000.“

Zní to šíleně? Nebo snad děsivě? Rozhodně ano, alespoň pro našince. Ovšem jen pár set kilometrů za našimi hranicemi zuří válka, a i notně ojetý pick-up může hodně pomoci. Ano, rozpočet není velký, ale jsme si jisti, že někdo z vás by podobný vůz mohl mít doma, ve stodole nebo o nějakém takovém ví. Pokud ano, kontaktujte přes twitter přímo Ondřeje.

Kavalerie chudých

Podobné přestavby nejsou ve válkách nic nového. Ostatně, staré Hiluxy se osvědčily třeba v Afghánistánu. A důvod je prostý, většina pick-upů, tedy těch starších, je stavěna na těžkou práci. Postrádají sice různé technické a technologické vychytávky, ale zato se nebojí ušpinit a terén pro ně není sprosté slovo. A navíc toho na korbě uvezou i několik stovek kilogramů. Takže kulomet i s obsluhou by neměl být problém.

Přečtěte si také:  Toyota Hilux bude jezdit na vodík. Automobilka už zahájila vývoj

Takovým autům se říká kavalerie chudých. Právě proto, že přestavba není těžká, není drahá a celkem dostupná. Respektive rozhodně dostupnější než shánění vojenských speciálů.

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


2 názory na “Nemáte nepotřebný pick-up? Můžete ho poslat na Ukrajinu pro přestavbu na bojové vozidlo”

  1. Co je to za blbosti? Na Ukrajině jezdí samé bavoráky, Lexusy a mercedesy. Proč si je nevezmou do boje? Nejezdí takovýma plečkama jako my. Tady to s námi dopadne velice špatně, my máme jen na ty Dacie.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *