Nelegální závod neměl v Číně dlouhého trvání. Policie si na všechny účastníky počíhala

Autor: Anina Russová - Zdroj: Reuters - Foto: Reuters - 25. 2. 2021


Nelegální závody v provozu jsou jako rudý hadr na býka asi pro každou policii na světě. Jak vidno, tu v Číně nevyjímaje. K té dostatečně dopředu dostala informace o tom, že jeden takový závod proběhne a tak si na účastníky počkala ještě předtím, než divoká jízda vůbec mohla začít.

Velká policejní akce proběhla před pár dny v Hong Kongu a během ní bylo na jednom místě uprostřed města zadrženo 45 superaut. Nechyběly mezi nimi vozy značky Porsche, Lamborghini, Nissan, Ferrari nebo třeba McLaren.

Ta přehlídka zaparkovaných superaut je opravdu hodně zajímavá a něco nám říká, že onen překažený závod mohl být hodně zajímavý. Ale také pěkně blbý nápad, protože závodit v běžném provozu je hloupé a nebezpečné jak pro účastníky, tak také pro všechny ostatní. A také je to nelegální, což je důvod, proč si policie na účastníky posvítila.

Ve výsledku rozdala několik pokut, jedno auto zabavila, protože mělo nelegální úpravy a dalších devět prošlo speciální kontrolou. Následně ale byly vráceny majitelům. Nikdo nebyl zatčen, všichni byli po rozdání pokut propuštěni, ovšem s výstrahou, že pokud budou v závodu pokračovat, tresty budou přísnější.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru