Nelegální závody v provozu jsou jako rudý hadr na býka asi pro každou policii na světě. Jak vidno, tu v Číně nevyjímaje. K té dostatečně dopředu dostala informace o tom, že jeden takový závod proběhne a tak si na účastníky počkala ještě předtím, než divoká jízda vůbec mohla začít.

Velká policejní akce proběhla před pár dny v Hong Kongu a během ní bylo na jednom místě uprostřed města zadrženo 45 superaut. Nechyběly mezi nimi vozy značky Porsche, Lamborghini, Nissan, Ferrari nebo třeba McLaren.

Přečtěte si také:  Za smrtelnou nehodu při nelegálním závodu padl v Německu trest jako za vraždu

Ta přehlídka zaparkovaných superaut je opravdu hodně zajímavá a něco nám říká, že onen překažený závod mohl být hodně zajímavý. Ale také pěkně blbý nápad, protože závodit v běžném provozu je hloupé a nebezpečné jak pro účastníky, tak také pro všechny ostatní. A také je to nelegální, což je důvod, proč si policie na účastníky posvítila.

Ve výsledku rozdala několik pokut, jedno auto zabavila, protože mělo nelegální úpravy a dalších devět prošlo speciální kontrolou. Následně ale byly vráceny majitelům. Nikdo nebyl zatčen, všichni byli po rozdání pokut propuštěni, ovšem s výstrahou, že pokud budou v závodu pokračovat, tresty budou přísnější.