Nekonečný příběh. Už opravený úsek D1 bude potřeba znovu rozkopat

Nekonečný příběh. Už opravený úsek D1 bude potřeba znovu rozkopat

Od Anina Russová | Zdroj: ŘSD, ČTK - Foto: Ministerstvo dopravy ČR - 10. 9. 2021 0

Rekonstrukce dálnice D1, které čeští řidiči přezdívají největší a nejdražší parkoviště světa, probíhá už řadu let. Když už to začalo vypadat, že se všechna omezení kvůli opravám chýlí ke konci, bylo zjištěno, že už rekonstruovaný úsek D1 je poškozen a bude muset být znovu uzavřen. A to jen necelý rok poté, co byl pro řidiče plně zprůjezdněn.

Jde o 130 metrů dlouhý úsek mezi 65. a 66. kilometrem ve směru na Prahu. Podle ŘSD došlo k poškození betonu, když na něj až příliš brzy najel stroj, který má jeho povrch zdrsnit. Celý úsek bude nutné znovu vybourat až na úplné základy a postavit znovu. Veškeré náklady na tuto opravu bude hradit zhotovitel stavby, tedy společnost Eurovia.

Modernizace D1 míří do finále, všechna omezení zmizí v říjnu, tvrdí Ministerstvo dopravy

Podle ŘSD by opravy měly začít už příští pátek 17. září a po celou dobu rekonstrukce, tedy po dva týdny, bude provoz na Prahu veden protisměrem. V provozu stále zůstanou čtyři jízdní pruhy, nicméně je potřeba počítat s tím, že budou zúžené. Řidiči tedy muset dbát zvýšené opatrnosti, pamatovat na bezpečné rozestupy a dodržovat maximální povolenou rychlost.

Přečtěte si také:  Na dálnici D1 popadaly stromy přímo před jedoucí auta. Řidiči neměli šanci reagovat

Kromě tohoto úseku musí řidiči počítat také s dalšími třemi uzavírkami, na kterých ještě dobíhá velká rekonstrukce. Začátkem října by měla být několikaletá rekonstrukce u konce, další práce, které už ale nebudou omezovat provoz, budou však ještě několik měsíců pokračovat. Řidiči se pak musí připravit i na další rekonstrukci. Na tu čeká most Šmejkalka, jehož oprava proběhne nejspíš v roce 2022 nebo 2023. Pro řidiče to bude znamenat asi kilometrové dopravní omezení.