Nejvýkonnější úpravu Audi RS 4 má na svědomí ABT. Nabídne více než 500 koní

Autor: Anina Russová - 16. 3. 2018


Jestli něco německá tuningová firma Abt Sportsline umí, pak jsou to až brutální výkonnostní úpravy. Jako by u nich v dílnách nebylo nic nemožné. Znovu to dokázali na stále ještě probíhajícím autosalonu v Ženevě, kde ukázali svou variaci na téma Audi RS 4 Avant.

Jde o model, který byl představen na loňském autosalonu ve Frankfurtu a na český trh oficiálně vstoupil teprve před několika týdny. Standardně je poháněn motorem 2.9 TFSI, který na všechna kola posílá výkon 331 kW/450 koní a točivý moment rovných 600 Nm. Ale co se nám, běžným smrtelníkům, zdá jako vskutku dostačující, má ABT jen jako základ k další práci.

V případě ženevské novinky zůstal pohonný agregát beze změn, ale jeho výkon a točivý moment povyskočil do světa extrému. TFSI je od ABTu naladěno na vskutku působivých 530 koní a 690 Nm. Takových hodnot bylo možné dosáhnout pomocí montáže nové řídící jednotky ABT Engine Control, kterou si německý tuner vyvíjí zcela sám. K tomu všemu ABT přidal i nové výfukové potrubí, které kromě pomoci s nárůstem výkonu prý také fantasticky zní. Jak také jinak. :)

Ve výsledku umí tato bestie s označením RS4-R z klidu na 100 km/h zrychlit za 3,8 sekundy, přičemž omezovač zasáhne až v 280 km/h.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru