Automobilový svět je plný různých rekordů. Ať už jde o rychlost, parkování, nejdelší dojezd nebo nejmenší spotřebu, vše už tu bylo a moc to nepřekvapí. Rekord „v kreslení autem“ v driftu nás ale opravdu baví už jen proto, že na první pohled to vypadá jako hloupost, ale někde za tou hloupostí jsou bravurní řidičské schopnosti a neskutečná přesnost.

V Saúdské Arábii se místní dealer vozů Ford a Lincoln postaral o nový rekord, který je zapsaný v Guinessově knize rekordů a kuriozit. Tedy postaral se o něj spíše jeho závodní tým Al Jazirah Ford Racing. Ten vlastní dva upravené Fordy Mustang, které pro tento rekord obul do speciálních pneumatik.

Během 45 minut pak tato dvě auta zvládla „nakreslit“ pneumatikami obraz o rozloze 883,98 m2. Předchozí zápis byl pouhých 500 m2

Když se na obě auta zadíváte, jistě si všimnete, že na zadním okně mají symbol stužky, který odkazuje na boj s rakovinou prsu. A právě obraz, který auta nakreslila na letištní ploše, je také vyobrazením stužky. To a růžový kouř z obarvených pneumatik mají upozornit na tuto zákeřnou nemoc a na boj s ní.