Nejstylovější babča! V 80 letech pilotuje monopost F1 – video

Autor: Anina Russová - 17. 7. 2017


Garantujeme vám, že tato babička rozhodně nevysedává v parku a nekrmí ptáčky suchými rohlíky. Tato „Dáma“ – a to velké „D“ je tu zcela oprávněně – je štramanda každým coulem. Je to bývalá profesionální závodnice a dnes školitelka závodních jezdců. Seznamte se s Rosemary Smith.

Rosemary se narodila 7. srpna 1937 a letos tak oslaví kulaté 80. narozeniny. Ano, my víme, že u dam s věk neprozrazuje, ale tipujeme, že právě Rosemary by se nad takovou maličkostí, jakou je věk, jistě povznesla. V mládí se vyučila dámskou krejčovou, ale brzy zjistila, že jí střihy a krajky nic moc neříkají. Odjakživa ji to táhlo k autům a spálenému benzinu.

Nejprve si závody vyzkoušela z pozice navigátora, ale nebyla úplně ve své kůži. Později se odhodlala a sedla za volant několika závodních strojů, a to i v době, kdy ženy standardně automobilové závody nejezdily. Pár se jich našlo, ale Rosemary všem kolegyním hrdě ukazovala zadní světla.

Časem s aktivním závoděním přestala, ale u závodů jako takových zůstala. Otevřela si školu pro závodní jezdce, kterou má dodnes. A velmi aktivně spolupracuje s britským zastoupením značky Renault, které si pro ni připravilo jedno parádní překvapení. Tedy ne tak úplně Renault, jako spíše jeho divize Renault Sport F1. ta slaví 40 let existence a v rámci oslav pozvala Rosemary na okruh Paul Ricard, kde si mohla otestovat nejmodernější monopost F1. A zvládla to bez problémů a navíc s okouzlujícím úsměvem. :)

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek