policie-polaris-slingshot-miami

Nejšílenější policejní auto? Na tento titul aspiruje služebák miamské policie

Autor: Pavel Srp - 6. 10. 2018


Ve službách policejních sborů jsou všemožná auta. Ta nejexkluzivnější mají jistě dubajští policisté, hned v závěsu s těmi v Abú Dhabí. Velmi zajímavé policejní auto ale mají také v Americe v Miami.

Vlastně tady slovo „auto“ není tak úplně na místě, protože jde o tříkolku Polaris Slingshot. Ta ale dostala veškeré potřebné vybaveni jako jsou majáky, siréna a navíc i několik vylepšení. Zmínit můžeme například ta designová, kterými jsou hlavně nová kola Avorza, ale i praktická, jímž je hardtop tak, aby se v autě dalo jezdit i za deštivého počasí.

Jak možná tušíte, nepůjde o policejní auto v běžném režimu. Nebude sloužit jako výjezdové auto pro volání na 911, nebude ani honit zločince. Bude využíváno na klidné akce k prezentaci policejního sboru. A to i přesto, že ve zpětném zrcátku bude – zejména s aktivovanými LED majáky – vypadat vážně drsně!

O pohon Polarisu Slingshot se stará 2,4litrový atmosférický čtyřválec GM se 173 koňmi a s točivým momentem 227 Nm. Ty se pomocí pětistupňové manuální převodovky přenášejí na centrálně umístěné zadní kolo.

Samotné policejní auto, jeho výbava, ale i úprava nestály policejní sbor ani cent. Auto samotné daroval samotný Polaris a o policejní výbavu i další vylepšení se postaraly bez nároku na platbu společnosti Whelen Engineering Company a The Auto Firm.

Co se ale otázky z nadpisu týká, miamští policisté si budou muset dát pozor na Indy, kteří před pěti lety do služby povolali nejlevnější nové auto na světě: Tata Nano.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek