Chcete vlastnit jeden z exkluzivních landauletů Mercedes-Benz? Není problém, aktuálně je na prodej jeden klasický pullman, který má poměrně zajímavou minulost. Jezdil v něm Josip Broz Tito.

Wikipedie říká, že Tito byl prezident Socialistické federativní republiky Jugoslávie, předseda Svazu komunistů Jugoslávie, maršál Jugoslávie a vrchní velitel ozbrojených sil SFRJ a vůdce jugoslávského protinacistického odboje za druhé světové války. Pro některé byl komunistou, diktátorem a vrahem, který si ale rád užíval západního luxusu.

Ale měl také styl a vkus na auta. Vlastnil totiž například Mercedes-Benz 600 Pullman Presidential Landaulet. V prezidentské verzi tohle auto měli plátěnou střechou nad pasažéry vzadu a pevnou střechu nad řidičem a spolujezdcem. V historii automobilky vzniklo jen 9 kusů, které už ve své době stály nemalé jmění. 

Toto konkrétní auto má najeto jen 27 378 kilometrů a také má báječně dochovanou kompletní historii. Nechybí servisní knížky i původní katalog náhradních dílů. K autu nový majitel dostane i servisní a uživatelský manuál, ale také hromadu brožurek a dokumentů. 

Po Titovi auto vlastnil majitel v Norsku, pak v Německu a až doposud ho měl v garáži zámožný sběratel veteránů z Velké Británie. A ten ho chce prodat. Cena zatím nebyla zveřejněna, ale málo to rozhodně nebude. Vždyť je to krásný kus automobilové historie. Bez ohledu na to, kdo v něm jezdil.