kontrola-policie (2)

Nejčastěji bodovaní jsou řidiči modelů CUPRA, překonali řidiče Porsche

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Check24 - Ilustrační foto: Policie ČR - 6. 4. 2023


I když jsou dopravní předpisy přesně a jasně dané, řidiči je stejně nedodržují absolutně. Porušování maximální povolené rychlosti, zákaz parkování nebo předjíždění, zastavení na červené na semaforu nebo na STOPce a podobně vídáme každý den. Zajímavá je ale statistika, které značky aut, respektive jejich řidiči jsou za dopravní přestupky nejčastěji bodováni.

Přehled, který si můžete prohlédnout níže, ukazuje, jaký je podíl řidičů některé ze značek působících v Evropě, kteří mají na sebe pojištěné auto a dostali nějaký trestný bod do karty řidiče. Mohlo jít za jakýkoliv přestupek, od těch banálních, až po ty závažné. Nepočítají se dopravní přestupky, za něž řidič dostane pokutu, ale nepřičítají se mu body.

Přečtěte si také:  Jak přijít o řidičák snadno a rychle? Stačí k tomu i jediný přestupek

Přehled připravila německá společnost Check24, která se zabývá pojišťováním motorových vozidel. Z průzkumu vyplývá, že největší podíl je u řidičů vozů značky CUPRA, kteří předstihli dlouhodobě „nejúspěšnější“ řidiče vozů Porsche. Třetí místo patří řidičům Jaguarů. Dobrou zprávou je, že mezi TOP 10 nenajdeme značku Škoda.

Pořadí Značka Podíl bodů
1 CUPRA 8,1 %
2 Porsche 7,3 %
3 Jaguar 6,6 %
4 Tesla 6,4 %
5 Alfa Romeo 6,2 %
6 Land Rover 6,0 %
7 BMW 5,8 %
8 Audi 5,7 %
9 Lexus 5,7 %
10 Chrysler 5,6 %
  Všechny značky 4,8 %

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *