Nehoda Mercedesu-Benz 300 SL Gullwing

Autor: Anina Russová - 30. 3. 2013


Jsou nehody vtipné, jsou nehody až neskutečné, ale jsou také nehody takové, při nichž i nezúčastněnému pozorovateli tuhne krev v žilách a slabším jedincům se derou slzy do očí. A ta poslední varianta se při pohledu na fotografii ošklivě nabouraného Mercedesu-Benz 300 SL Gullwing týká i mě.

Po banální opravě se mladý mechanik rozhodl, že auto společně se svým ještě mladším kolegou trochu provětrají. Na tom by nebylo nic tak divného, kdyby ovšem projížďka neměla tak fatální konec. K nehodě došlo v německém městě Pleidelsheim, severně od Stuttgartu. I když jsou – nebo spíš byli – oba mechanici sedící ve vozy opravdovými profesionály a odborníky na vozy s trojcípou hvězdou ve znaku, 300 SL jim učarovalo natolik, že řidič zapomněl nohu na plynu. Mercedes sice jako svůj slogan používá slova „dokonalost, kvalita a vášeň“, ale v tomto případě bylo té vášně asi moc… :(

Nehoda se stala ve středu 27.března. Na místě, kde byla maximální povolená rychlost 80 km/h, jel prý řidič znatelně rychleji a v zatáčce auto neudržel a vylétl ven. Naštěstí se ani 26-letému řidiči ani jeho 19-letému spolujezdci nic nestalo. Nakonec i majitel vozu reagoval prý poměrně klidně, protože jak mechanici, tak samotná dílna, jsou dobře pojištění. Vůz prý bude do posledního šroubku řádně opraven, ale opravit špatnou pověst dotyčného mechanika bude mnohem těžší.

-AR-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru