Registrační značky na přání u nás již nějakou dobu konečně také fungují a stačily už se tak na našich silnicích celkem zabydlet. Někdy jsou vtipné, jindy nechutně trapné a někdy prostě jen nezasvěceným nicneříkající. Ovšem v zahraničí jde o dobře zaběhnutý systém a tak dá občas vybrat na značku nápis, který by byl alespoň trochu originální, hodně zabrat. Joseph Tartaro je podle zahraničních medií prý počítačový hacker, jenž je znám pod přezdívkou Droogie. Myslel si, že když si na registrační značku nechá napsat slovo „NULL“, tedy nula, bude originální a zajímavý. Jenomže chudák netušil, do jakého průšvihu, nutno říct, že nezaviněného, se řítí.

Stalo se tak už v roce 2016 a asi rok se nic nedělo. Joseph Tartaro neudělal žádný přestupek a nemusel řešit žádnou pokutu. Později ale špatně zaparkoval a tak za oknem našel lístek s pokutou. A tím to začalo. Na vysvětlenou musíme vysvětlit, že slovo null je v počítačové řeči většiny programů prázdná nebo neplatná informace.

Když se tedy Joseph přihlásil do systému, v němž jsou všechny pokuty, které ten konkrétní řidič – respektive jeho auto – dostal, nestačil se divit. Systém totiž k jeho registrační značce automaticky přiřadil veškeré pokuty, jejichž údaje nebyly úplné. Prostě počítačový šotek, nic víc. Stačilo, aby policista pokutu do systému nevyplnil úplně a ta se okamžitě přiřadila k Josephově registrační značce. Ten, když to zjistil, měl už na svém kontě pokuty za 12 000 dolarů a to od různých značek aut, ačkoliv on sám vlastní jen Infiniti.

V první chvíli úřad nechtěl přiznat, že má problém, a radil mu, že si má nechat změnit registrační značku. To ale podle Josepha nebylo řešení. Značka se mu líbila a podle něj by dávalo větší smysl chybu systému vyřešit. Nakonec po dlouhých tahanicích se s úřady domluvil a ti mu už více než polovinu pokut odmazaly. A nejspíš budou pokračovat, ale je to běh na dlouhou trať. Nejhorší je, že úřady prý chybu stále neopravily a tak budou dříve nebo později pokuty stále přibývat.

Přečtěte si také:  Modrý maják stojí pár korun, stejně, jako pokuta za jízdu s ním. Policie za to ale může zabavit techničák

A ještě „vtipnější“ je fakt, že pokud by auto chtěl prodat a tedy i ze sebe odhlásit, musel by nejprve všechny pokuty zaplatit. Jenomže tím by v očích úřadů přiznal všechny ty přestupky a následně by se z nich už nevykroutil. Docela svízelná situace, která nejspíš jen tak konce mít nebude.