Nebezpeční chodci na ruských silnicích – video

Autor: Anina Russová - 6. 5. 2015


Záběry z ruských silnic prostě nikdy nezklamou. Většinou vám ukazujeme více či méně uvěřitelné dopravní nehody, ale tentokrát jsme narazili na kompilaci toho, čeho všeho jsou schopní tamější chodci. Ale neděláme si iluze, sice jsou to šílenci a sebevrazi z Ruska, ale stačí jedna ranní cesta do práce ucpanou Prahou a narazíte na podobné blázny.

Je sice pravda, že řidič musí chodci umožnit přejít bezpečně silnici na místech, která jsou k tomu určena, ale to přeci neznamená, že by měl absolutní přednost. Je těžké pochopit například mladé maminky s kočárky, které jsou zabrány do hovoru s kamarádkou na téma ranní výměna plýnek a jejich obsah a kočárek do silnice prostě bezmyšlenkovitě strčí. Občas přemýšlím, jestli si uvědomují, co vše se může stát, a jestli si i ony uvědomují, že fyzikální zákony obelhat prostě nejde. Osobní auto – nebo nedej bože nákladní – jen těžko zastaví na místě!

I spěchající a ke všemu třeba ještě telefonující chodci, kteří prostě skočí do silnice a nevnímají okolí, jsou pro zlost. Přitom na nás řidiče se často spílá, jací jsme nebezpeční, a že by minimálně půlka z nás měla vrátit řidičák! Částečně se s tím dá souhlasit, ale chodci s kočárky, telefony, hudbou v uších nebo jen s hlavou plnou myšlenek si musí také uvědomit, že i když jdou po svých, jsou účastníky silničního provozu a měli by se podle toho chovat.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek