Včera jsem vám ukazovali, jak to také může dopadnout, když na Nurburgringu zaprší a řidič tento fakt zcela nebo částečně ignoruje. Déšť je potvora nejen na jakékoliv trati, ale mezi námi občas i na silnici. Ignorovat ale mokro právě na Nurburgringu je pošetilost první kategorie, kterou lze přirovnat třeba i ke skoku do naprosto neznámé vody po hlavě. “Jo, možná to vyjde a zvládnu to,” ale občas ne.

Když já vlastně tu pošetilost i chápu. Zelené peklo je více než návyková záležitost a sundat nohu z plynu je pro některé jezdce prostě nadlidský úkol. Je to jakoby na vás začala s vjezdem na trať působit nějaká zvláštní chemie, prostě něco jako první láska. Když musíš, tak musíš… 🙂 Je ale dobré, než se do akce s propršeným okruhem pustíte, podívat se buď na video, které pro vás přikládáme, nebo si projet internet a najít nějaká jemu podobná. Jde o návod od někoho, kdo okruh zvládne i poslepu, a ten vám tak může dát pár dobrých rad, jak být dost rychlý i na mokru a přitom jet bezpečně.

Video pochází z dílny partičky Bridge To Gantry, která je Nurburgringem doslova posedlá. Znají tak dobře například i všechna místa, na kterých ve vyjetých kolejích tečou po dešti malé říčky, i místa, která jsou kluzká jako led. Není tedy nic jednoduššího, než si udělat čerstvý popcorn, zapnout zvuk a vychunat si ukázkovou jízdu po skvělém okruhu. A mimochodem, dotyčný trať projíždí ve skvělém SEATu Leon Cupra, který nejen, že okruh zvládl pod osm minut, ale navíc se řadí mezi nejlepší předokolky současnosti. To už je pořádné lákadlo, co myslíte? 🙂