Mám takový pocit, že jednou na všechna ta omezení a příkazy vymřeme. Když už EU nevydává zbytečné příkazy, co se automobilového průmyslu týče, přijde někdo jiný. A teď se vžijte do situace, kdy si pořídíte nějaké to Ferrari nebo Porsche, které má z výroby zvuk sice silný, ale víte, že by “uměl víc”. Necháte si tedy udělat výfuk na zakázku s tím, že stejně s autem budete ubírat vteřinky jen na okruhu. Pak na okruh přijedete a odtamtud vás vykážou, protože máte moc hlasitý výfuk. Ano, i tohle se může stát. Je přeci potřeba chránit uši těch, kteří v blízkosti závodního okruhu bydlí. Tohle je vážně smutná doba!

Každopádně faktem zůstává, že na většině velkých okruhů jsou pracovníci, kteří mají na starosti hlídat hlasitost výfuků jednotlivých aut. Asi hodně nevděčná práce, ale zase se dotyční dostanou k vozům, ke kterým jen málokdo. Ale stane se, že i mistr tesař se někdy utne, a je z toho poměrně vtipná situace.

Jednu takovou si můžete prohlédnout v přiloženém videu, kde je zachycen právě jeden takový pracovník měření hlasitosti, kterému zrovna přijelo Porsche 918 Spyder. A najít u takového hybridního supersportu koncovky výfuku, to není taková legrace. Přeci jen jsou umístěny tam, kde by je čekal jen málokdo. 🙂