Vypadá to, že se ten, který má na svědomí výrobu kola z epoxidu, inspiroval u ruských šílenců z Garage54. Tohle je totiž obdobný test, který ale není zakončený ničením, ale parádním pálením pneumatik.

Nejprve si ale pojďme představit ten speciální materiál, ze kterého je disk vyroben. Jde o epoxidovou pryskyřici, tedy velmi tvrdý a odolný materiál. Používá se v lepidlech, v barvách nebo jako pojivo třeba v laminátu. Práce s tímto materiálem není složitá, ale vyrobit z něj disk je přeci jen úplně jiný level. Ostatně, video, které výrobu zachycuje, jen potvrzuje naši domněnku, že jde o náročnou piplačku.

Co se stane, když pojedete se zablokovaným kolem? Ruská parta šílenců vám to ukáže

Bylo potřeba vyrobit několik různých forem a vše zabralo velkou spoustu času. Výsledek je ovšem více než zajímavý! Tvůrce disku do něj navíc přidal světélkující LEDky, takže se z takového epoxidového disku rázem stává vlhký sen každého tunera. 🙂

Otázkou, jakou si tvůrce jistě celou dobu pokládal, bylo to, jestli takové kolo vůbec něco vydrží. Už jen ho nazout muselo být náročné. Když se tato část testování povedla, přišla na řadu ta nejzábavnější část. Tou bylo zapálení těch úplně nových pneumatik. No, nakonec z nich moc nezbylo, prakticky byly zbroušeny všude kolem auta. A dokonce i na něm. Ale, kolo to přežilo!

Je otázkou, co by udělala nějaká ostřejší jízda nebo přejezd přes nerovnost. Vždyť i standardní ocelová kola mají občas problém vydržet stav silnic. Dalším mínusem takových kol je také fakt, že nejsou, alespoň u nás, schválena pro provoz na pozemních komunikacích. V Americe je to možná jinak a právě tam by se podobná kola jistě rychle uchytila.