Na Ženevském autosalonu slaví premiéru jubilejní model Volkswagenu Bus

Autor: Tisková zpráva - 7. 3. 2017


Před 70 roky spatřil Ben Pon, nizozemský importér vozů Volkswagen, v závodě Wolfsburg kuriozní vozidlo s plošinou pro přepravu nákladu. Následně si do svého poznámkového bloku udělal skicu do té doby nevídaného druhu vozidla. Touto skicou začal příběh „automobilového milionáře“, legendárního modelu Volkswagen Transporter. Volkswagen Užitkové vozy nyní na počest tohoto nápadu představuje na Ženevském autosalonu speciální edici „70 let Bulli“, která kombinuje šarm klasického stylu retro se současnou technikou a kvalitou.

Speciální edice vychází z verze Multivan Comfortline a vznikla kombinací různých prvků modelových variant Multivan Highline a California. Příkladem je chromovaný paket a podlaha se vzhledem dřeva. K jaru se hodí také svěží dvoubarevné lakování karoserie v odstínech bílá Candy/metalická žlutá Kurkuma, které se bude pro speciální edici dodávat na přání.

Mezi mimořádné rozpoznávací znaky patří plakety „Bulli“ a připomínka jubilea v podobě lepicí fólie na zadním okně. Tyto prvky ještě více zdůrazňují vztah ke kultovnímu klasickému modelu. Speciální edice „70 let Bulli“ dále zahrnuje designový paket s různými chromovanými lištami a kryty vnějších zpětných zrcátek s chromovaným vzhledem. Kromě toho mají okna v prostoru pro cestující tmavě tónovaná skla a prahové lišty z ušlechtilé oceli jsou doplněny nápisem „Bulli“. Rovněž ochranná lišta nákladové hrany zavazadlového prostoru je vyrobena z ušlechtilé oceli. Celkový dojem završují matně černé lepicí fólie na střešních sloupcích B.

Alternativou sériově dodávaných 17“ kol „Davenport“ z lehké slitiny jsou na přání dodávaná a zákazníky oblíbená 18“ kola „Disc“, nabízená ve verzi s klasickým vzhledem s bílými okraji podél ráfků nebo v klasické stříbrné barvě.

Nová speciální edice se vyznačuje také mimořádně ušlechtilým interiérem. V komfortním osvětlení vynikne pozměněné čalounění sedadel „Visitamo“, které stylisticky ladí s ušlechtilou podlahou „Dark Wood“ se vzhledem dřeva. Sériová výbava speciální edice „70 let Bulli“ zahrnuje mimo jiné multifunkční volant obšitý kůží, multifunkční ukazatel „Premium“ a přístrojovou desku s dekoračními lemy „Black Glossy“, která se dodává jinak jen pro verzi Highline. Vnější zpětná zrcátka speciálního modelu „70 let Bulli“ jsou elektricky nastavitelná, vyhřívaná a sklopná. V sériové výbavě této speciální edice nechybí ani parkovací senzory Park Pilot vpředu a vzadu.

Speciální model Volkswagen Multivan „70 let Bulli“ bude na českém trhu možné objednávat ve druhém pololetí 2017.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru