Na svůj Jaguar XJ220 si budete moci konečně opět koupit nové pneumatiky

Autor: Tisková zpráva - 15. 9. 2016


Bridgestone zahájil spolupráci se společností Don Law ve Velké Británii s cílem vyvinout novou generaci pneumatik pro legendární sportovní vozy Jaguar XJ220.

jaguar-xj220_james-mann

Původní spolupráce na vývoji pneumatik pro XJ220 je dobře zdokumentovaná. Nicméně před několika lety byla ukončena výroba pneumatik v rozměrech určených pro tento vůz.

Majitel společnosti Don Law otevřel při náhodném setkání se zástupci společnosti Bridgestone Europe diskuzi o možnosti vyrábět nové pneumatiky, které by splňovaly původní náročné požadavky na jejich specifikaci. Díky skupině nadšených fanoušků tohoto vozu sestavily nyní obě společnosti tým, který zahrnuje původního šéfa technického vývoje, testovacího jezdce a také slavný vůz s číslem karoserie 004 z předsériové výroby.

„Je velmi důležité udržovat v současnosti v provozu tak kultovní vozy a podporovat lidi, jakými jsou Don Law a jeho tým technických specialistů. V uplynulých 25 letech došlo v oblasti technologií k výraznému pokroku a jsme přesvědčeni o tom, že budeme schopni vyrábět pneumatiku, která udrží úsměv na tváři všech nadšených řidičů vozu XJ220,“ říká Christophe de Valroger, viceprezident společnosti Bridgestone Europe, zodpovědný za oblast prvovýbavy.

Realizace projektu má rychlý průběh a cílem je oslavit 25. výročí modelu XJ220 v roce 2017 s novými pneumatikami Bridgestone.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru