test-2021-bmw-m4-coupe-manual- (5)

Na sociální síti Tik Tok se rozmohla nebezpečná výzva. Řidiči si musejí dávat velký pozor

Autor: Radim Plachý - Zdroj: carscoops.com - Foto: Pavel Srp - 7. 10. 2021


Lidská inteligence s rostoucím letopočtem musí klesat. Jak jinak si vysvětlit všemožné výzvy, které lidé na sociálních sítích zveřejňují?! Jednou z těch nejnovějších, která se objevila na Tik Toku, nese název ‚Lug Nut Challenge‘, a spočívá v tom, že na náhodně vybraném autě povolíte šrouby nebo matice a natočíte, co se bude dít dál. Proč? Jen tak z legrace….

Přečtěte si také:  I dojíždění do kolon má svá pravidla. Základem je věnování se provozu a sledování zpětných zrcátek

Kromě toho, že jde o cizí majetek, tak to hlavně může být opravdu nebezpečné. Kolo by v krajním případě mohlo při jízdě upadnout, což by mohlo znamenat vážnou dopravní nehodu. Anebo by kutálející se kolo mohlo někoho ve městě srazit.

A nejde jen o teoretickou možnost, ale už se to nejednomu motoristovi stalo. Upadlé kolo za jízdy například řešil řidič v Massachusetts v USA.

Přečtěte si také:  Řidič nezvládl průjezd přes most u Zbraslavi. Od děsivého pádu ho zachránil jiný šofér s pick-upem

Zatím je to, zdá se, hlavně v Americe, ale vzhledem k obrovskému zásahu publika na Tik Toku není vyloučeno, že se taková výzva rozšíří i do dalších oblastí světa. Pak začne víc než kdy jindy platit zásada, že své vozidlo si řidič musí před jízdou důkladně zkontrolovat.

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *