usekove_mereni_rychlosti-radar-kamery

Na Slovensku chystají automatické radary. Změří vás a rovnou pošlou pokutu

Autor: Radim Plachý - Zdroj: topspeed.sk - Ilustrační foto: Pavel Srp -  1. 2. 2023


Slovensko v poslední době ve velkém reformuje silniční dopravu. Novinkou jsou nové dopravní značky, zavádí se zcela nové registrační značky, bodový systém po vzoru ČR a nově také automatické radary, které řidiče změří a pokud překročil maximální povolenou rychlost, tak jej rovnou obešlou pokutou.

U našich východních sousedů se v poslední době dějí velké novinky. V letošním roce by mělo podle tamějšího policejního prezidenta Štefana Hamrana přibýt na silnicích 270 úplně nových automatizovaných radarů. “Podle časového harmonogramu projektu by technická zařízená měla být umístěná do konce roku 2024,” uvedlo ministerstvo vnitra v odpovědi pro magazín Topspeed.sk. To ale znamená, že by necelé tři stovky radarů mohly být instalovány nejen letos, ale i v příštím roce.

Přečtěte si také:  Průměrná rychlost se při úsekovém měření na kamerách při snížení rychlosti neupravuje. Výjimky přesto existují

Radary by měly být instalovány na problematických místech, které vybere policie, ale stát do výběru chce zapojit i obce. Ty si budou moci takové zařízení také koupit a nainstalovat, přičemž stát jim (protože radar bude spadat pod slovenskou policii) pak bude odvádět vybrané peníze za pokuty, které tento radar vybere. Radary mají fungovat podobně jako například průjezdové kamery v Praze. Ty neustále měří průměrnou rychlost projíždějících aut a pokud zaznamenají její překročení, automaticky přestupek zaznamenají a odešlou.

Praha je prošpikována kamerami. Některé jen sbírají data, jiné měří rychlost nebo hlídají průjezd na červenou. Víme, kde si na ně dát pozor

Slovensko aktuálně pracuje na dokumentech a schvalování k instalaci radarů. První větší schůzka se subjekty, které by mohly být do projektu zapojeny, se odehrála v prosinci loňského roku. Vyhlášení veřejné zakázky si tak ještě bude muset chvíli počkat. Ovšem na Slovensku se ještě letos budou konat parlamentní volby, takže je možné, že se situace ještě změní.

Štítky: , , ,

1 názor na “Na Slovensku chystají automatické radary. Změří vás a rovnou pošlou pokutu”

  1. No hlavně aby to nedopadlo jako v Německu……přijde Vám domů pokuta a přesto jsem tam 15 let nebyl………..to je fajn, né ?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *