Na závodních tratích rallye se dnes dají potkat občas velmi zajímavá auta, nejvíce zastoupeno je z těch netradičních asi Porsche. Jenže na letošní francouzské Rallye du Var se dal vidět i dosud prakticky nevídaný závodní vůz. Známá soutěžácká hvězda François Delecour se posadil za volant Aston Martin V8 Vantage R-GT.

Celkově byla letošní Rallye du Var velmi zajímavým podnikem, vždyť na ní bylo možné vidět i další hvězdy světového formátu. V Peugeotu 306 Maxi se po trati proháněli Sébastien Loeb se svým spolujezdcem Danielem Elenou, a v Peugeotu 208 T16 R5 jezdil Gilles Panizzi se spolujezdcem Olivierem Vitranim. Své želízko v ohni jsme tam měli také my, když s hvězdami tohoto formátu závodili mladí Filip Mareš a Jan Hloušek.

Závodní Aston Martin puto postavil finský úpravce MAT, plným jménem Mäkelä Auto-Tuning Oy. Základem se stal vůz z roku 2012, který byl však důkladně přestavěn. Foto z kompletní stavby lze zhlédnout ZDE. Nejen, že skvěle vypadá, ale on také skvěle zní. To ostatně můžete posoudit v přiložených videích sami.

Video z letošního května, kdy ho François Delecour testoval:

Na tratích se rallyový speciál Aston Martin objevil už dříve, tady je video staré dva roky: