Podpatky_na_plynu-Can_Am_Maverick-Lenka_Hlavata-a-Gabriela_Budinova- (1)

Na Rallye Dakar 2023 se chystá čistě ženská posádka. Pojede v kategorii T4

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: Podpatky na plynu -  31. 1. 2022


Na start 45. ročníku nejtěžší dálkovém závodě světa Rallye Dakar 2023 se chystá postavit historicky první ryze dámská amatérská posádka. Tým ‚Podpatky na plynu‘ ve složení Lenka Hlavatá a Gabriela Budínová plánuje startovat v dynamicky rostoucí kategorii SSV (T4) se strojem Can-Am Maverick.

Za volant usedne Lenka Hlavatá, výkonná ředitelka české poradenské skupiny HPCG a zakladatelka ocenění Český Goodwill, která je též vášnivou závodnicí v amatérských podnicích rally a závodech do vrchu.

Přečtěte si také:  1000 mil československých letos oslaví 90 let od prvního závodu. Závodní auta budou v centru Prahy k vidění už zítra

„Absolvovat Dakar Rally je snem každého automobilového nadšence, mě nevyjímaje. Walt Disney jednou řekl: ‚Když o tom dokážeš snít, dokážeš to i udělat.‘ A nebyla bych to já, abych se nepokusila tato slova naplnit, nota bene, když se řízením projektů do značné míry živím,“ uvedla Hlavatá s vírou, že inspiruje i další lidi nalézt odvahu proměnit své sny v realitu.

Podpatky_na_plynu-Can_Am_Maverick-Lenka_Hlavata-a-Gabriela_Budinova-2
Závodní tým ‚Podpatky na plynu‘: Lenka Hlavatá (vpravo) a Gabriela Budínová (vlevo) | Foto: Marcela Svobodová

Navigátorkou jí bude Gabriela Budínová, která se živí jako překladatelka a tlumočnice francouzského a anglického jazyka a také jako koučka a expertka na práci s talentem. Fanoušci rallye Dakar ji znají spíš jako Gabrielu Novotnou, motorkářku, která se tohoto podniku pod svým dívčím jménem v minulosti zúčastnila již dvakrát. Gábina je první Češkou, která dokončila Rallye Dakar v kategorii Moto, a mimo jiné získala prvenství v kategorii žen na Merzouga Rally a Serres Rally.

„Navigační část mě na dakarském závodě vždycky bavila ze všeho nejvíc a bylo mým snem si to ještě někdy zopakovat. Měla jsem proto opravdu velkou radost, když mě Lenka se svým plánem oslovila. Navíc ryze dámská posádka, to tu ještě v historii České ani Slovenské republiky nebylo,“ řekla Budínová s tím, že s rozhodnutím neváhala ani minutu.

Přečtěte si také:  Dacia bude už v roce 2024 startovat na závodech dálkových rallye. V roce 2025 pojede i Rallye Dakar v kategorii T1+

‚Holky z kanclu‘ nyní čeká náročný rok plný příprav a tréninků od jezdeckých a navigačních, přes fyzickou až po mentální přípravu. Součástí přípravného roku 2022 bude také jednání s partnery, jejichž značka má potenciál posílit ve spojení s projektem Podpatky na plynu.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *