Ještě před vyhlášením nouzového stavu měli policisté plné ruce práce s řidičem, který si silnice spletl s akčním filmem. Vše začalo na jedné čerpací stanici u Otrokovic, odkud onen řidič, už notně posilněný alkoholem, vyrazil na projížďku. To už o něm ale policisté věděli a byli na cestě, aby jej ze silnice dostali. Jenomže to neměli tak úplně jednoduché.

Když řidiče našli, ten jejich výzvy k zastavení zcela ignoroval a naopak šlápl na plyn a pokusil se zmizet. Některými obcemi se prohnal až stovkou a hrozilo, že někoho srazí nebo do někoho nabourá. Proto byly na místo povolány posily, které s sebou vezly speciální policejní zastavovací pásy s hroty. Až ty na opilého výtečníka zabraly.

Rozbité okno vedlo k policejní honičce a drsné nehodě

Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie, k tomu dodala: „Řidič po kontrole dokladů odmítl dechovou zkoušku a s policisty nechtěl spolupracovat. Navíc předstíral, že neumí mluvit česky. Skončil v policejní cele. Až po sdělení podezření policistům přiznal, že v České republice žije a pracuje již několik let a před jízdou vypil pár panáků vodky a ujížděl jim proto, že se bál, co bude po jeho zastavení následovat. Za tento trestný čin hrozí muži v případě jeho odsouzení trest odnětí svobody až na jeden rok, případně peněžitý trest nebo zákaz činnosti.“