2003-Ferrari-Enzo-Giallo-Modena-na-prodej- (1)

Na prodej je velmi exkluzivní Ferrari Enzo. Nejde totiž o jeden z mnoha červených kusů, ale o kus vyvedený ve žlutém laku Giallo Modena. Jeho majitel s autem i celkem jezdil, protože na počítadle kilometrů svítí číslovka 12 703.

Toto žluté Ferrari Enzo bylo vyrobeno v roce 2003 a je na prodej ve Velké Británii. Prakticky celý však život strávilo v Monte Carlu, kde bylo i servisováno. Má kompletní servisní historii s vyplněnou servisní knížkou, která je samozřejmě součástí prodeje. Ostatně jako i další věci, kterými je sada zavazadel, původní manuál, kožená peněženka se vzorem, původní registrační značky, kompletní původní nářadí a tak dále.

Na prodej je jedno velmi speciální Ferrari Enzo

Toto auto je i přes 12 tisíc najetých kilometrů – tedy přibližně 800 kilometrů ročně – v perfektním stavu. A to jak zvenku, tak i uvnitř, kde jsou žlutočerně čalouněná sportovní sedadla. Ostatně podívat se na to můžete v inzerátu anebo v přiložené fotogalerii sami.

Cena zveřejněna nebyla, ale dá se očekávat, že to rozhodně nebude méně než dva miliony eur. Navíc na běžných evropských prodejních serverech jsou na prodej hlavně červená auta, případně jsme našli i jedno černé. Žluté ani jedno.

Ferrari vyrobilo jen 399 kusů modelu Enzo, k tomu ještě jeden speciální kus, který darovalo Vatikánu na charitu. Tento supersport vznikal mezi lety 2002 až 2004, jeho design navrhovalo studio Pininfarina v čele s návrhářem Kenem Okuyamou.

O pohon se staral vidlicový dvanáctiválec s objemem 6,0 litru, který produkoval 482 kW/660 koní při 7800 ot./min a točivý moment vrcholil 657 Nm při 5500 ot./min. Poháněna byla prostřednictvím šestistupňové sekvenční převodovky kola zadní nápravy.