Na prodej je jedno velmi speciální Ferrari Enzo

Autor: Anina Russová - 12. 5. 2017


Je pravdou, že asi každé Ferrari Enzo by se dalo považovat za speciální, ale tohle má ještě jednu zvláštnost, pro kterou vám garantujeme, že další stejné nikdy na silnici nepotkáte.

Než se k tomu ale dostaneme, v rychlosti si toto jedinečné auto připomeňme. Jméno dostalo podle člověka jménem Enzo Anselmo „Commendatore“ Ferrari. Zní to složitě, ale nebyl to nikdo jiný, než automobilový závodník, zakladatel a manažer závodního týmu Scuderia Ferrari, ale hlavně později založil automobilku Ferrari. A auto nesoucí jeho jméno má za sedačkami uložený atmosférický šestilitrový dvanáctiválec, který nabízí výkon 660 koní a točivý moment 657 Nm. Celá nálož této síly putuje přes šestistupňovou sekvenční převodovku s voliči řazení pod volantem na zadní kola.

Navnadilo vás tohle představení natolik, že prostě také musíte jedno báječné Enzo mít v garáži? Pak doporučujeme navštívit stránky dealerství Ferrari, které se jmenuje Newport Beach. Jedno na prodej mají a jde o opravdový skvost mezi Ferrari. Jde totiž o vůz z roku 2003, který až doposud vlastnil jediný majitel. Ten, když si ho objednával, tak měl na automobilku velmi zvláštní požadavek. Chtěl uctít památku Enza Ferrari ještě jinak než tím, že si koupí auto s jeho jménem. Proto vznesl požadavek na speciální lakování karoserie s názvem Rosso Dino. A to vše proto, že tento výrazně červený odstín měl Enzo Ferrari nejraději. Však ho také na svých vozech dříve nabízel. Ale v době, kdy Enzo vznikalo, již tato barva v katalogu neexistovala.

Technici automobilky tak museli vyrazit do archivu, kde pomocí chytrých přístrojů zjistili to správné složení barvy a tu pak za tučný příplatek nanesli na objednané Enzo. Logicky jde tedy o auto, které je jediné svého druhu.

Jinak je vůz zcela v pořádku, pravidelně servisovaný a vždy parkovaný v garáži. Najeto má pouhých 3 611 mil, tedy 5 810 kilometrů.

Toto vše se ale odráží i na jeho ceně. Tu prodejce stanovil na 3,7 milionu dolarů, tedy v přepočtu 90 milionů korun.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru