Snad není automobilového fanouška nebo spíše fanouška úprav aut a tuningu, který by neviděl ani jeden díl filmové série Rychle a zběsile. Pokud jste viděli i vůbec první film, pak vám auto z fotogalerie nebude neznámé. Jesseho Volkswagen Jetta GLI je totiž na prodej!

Na rozdíl od auta ve filmu má tenhle Volkswagen Jetta GLI (u nás se tento model jmenoval Volkswagen Vento) dokonce i přední brzdy (pokud nevíte, oč jde, je to vidět ve videu v čase 0:53). Promítlo se to ale asi do ceny, protože prodejce z amerického Scottsdale chce za auto bez stovky sto tisíc dolarů, což je v přepočtu téměř 2,2 milionu korun.

Vůbec první díl Rychle a zběsile, ze kterého tento Volkswagen pochází, byl natočen už v roce 2001. Film tehdy rozjel vlnu nového stylu úprav s velkými křídly, nápadnými polepy a velkými nárazníky. Taková auta samozřejmě jezdila i v České republice, vzpomínáte si?

Toto konkrétní auto je originál, který byl použit přímo při natáčení filmu. Jde o kousek z roku 1995. Najeto má pouhých 21 tisíc mil a podle prodejce je v naprostém pořádku a v perfektním stavu. Zvenku i uvnitř vypadá přesně tak, jak se ve filmu objevilo.Až na pár detailů…  těmi jsou podpisy. Ten první je tragicky zesnulého hlavního hrdiny této filmové série Paula Walkera, druhý je režiséra Roba Cohena.

Pokud by vás zajímalo více informací, inzerát najdete ZDE.