Slyšeli jste někdy o čtyřdveřové Corvette? Ano, opravdu existuje. A není jen jedna, vzniklo jich šest. Pro automobilku je vyráběla společnost California Custom Coach z Pasadeny. Jedna z nich je nyní na prodej.

Pokud chcete mít raritu, pak byste právě měli zbystřit. Ačkoliv tohle auto není v bezvadném stavu, rozhodně ho jen tak nepotkáte. Vsadím se s vámi, že na ulici jste ho ještě nikdy neviděli. A někteří o něm možná ani nikdy neslyšeli. Tahle auta vznikla tak, že se vzaly dva Chevrolet Corvette, ty se rozřízly a pak zase svařily dohromady. Výsledkem bylo jedno auto, které bylo o 30 palců (76,2 cm) delší a kromě čtyř dveří mělo také čtyři plnohodnotná místa. Původně mělo jít o běžně prodávaný model, ale díky ceně, která byla na tehdejší dobu velmi vysoká (35 tisíc dolarů na rozdíl od základní ceny Corvette cca 13 tisíc dolarů), vzniklo jen 6 kusů, z nichž jeden vůz byl prototyp. Mimochodem původní cena tohoto konkrétního kusu byla dokonce 39 500 dolarů.

Kromě delšího rozvoru celkové délky je tu takřka vše jako u běžné dvoudveřové verze. Nechybí výklopné zadní sklo, verze targa se čtyřmi střešními panely, ale ani motory, které mohla mít běžná Corvette. Chybí tu ale kliky. Není to žádný výtvor tunera, ale původní příplatková výbava. Auto tak vyjelo už z výroby a dveře se otevíraly elektricky prostřednictvím speciálního panelu na A-sloupku u řidiče.

Vzhledem k nepříliš dobrému stavu aukce na toto auto startuje na 35 tisících dolarech. Pokud byste nechtěli čekat až do konce, můžete využít nabídku “Kup teď” a koupit auto hned za 65 tisíc dolarů (necelých 1,7 milionu Kč). Co vy na to?