Škoda Felicia VR6

Škoda Felicia je auto, se kterým rozhodně závody na semaforech nevyhrajete… To ale neplatí pro tuhle žlutou bestii. Pod její kapotou už původní udýchaný motor nenajdete. Tahle Felicie je společným projektem Škoda UK a velitelství VW blízko Stoke.

Přečtěte si také:  Nová Škoda Fabia prošla náročným testováním v crashtestech nebo větrném tunelu. Zvládla i monzun

Pod kapotou se nyní ukrývá šestiválcový motor z produkce Volkswagenu. Ten byste původně našli pod kapotou VW Golfu 3. generace. Jeho označení je 2,8 VR6 a kromě luxusního zvuku nabídne také solidní výkon 203 koní! Motor je spojen s manuální pětistupňovou převodovkou také z VW Golf 3. Tahle žlutá střela dokáže z 0 na 100 km/h zrychlit za pouhých 8,2 sekundy a ručička rychloměru se zastaví na cifře 130 mp/h, tedy cca 208 km/h.

Felicia stojí na nových 17 palcových kolech  Ace obutých do pneumatik Yokohama A52 205/40 R17. Ty zakrývají přední brzdy s kotouči o rozměru 280 mm vpředu a kotouči (!!) 239 mm vzadu. Brzdy pocházejí původně z VW Corrado.

Úpravy se neomezily pouze na výkon. Do interiéru putovaly elektrické sedačky Recaro čalouněné do žluté kůže, ze kterých budete za jízdy (jistě pevně) svírat nový volant Momo. Do uší vám za jízdy bude bušit hudba z nového autorádia Kenwood. To zvuk posílá do dvou subwooferů JBL a čtyř reproduktorů ve dveřích. Aby zvuk za něco stál, rádiu pomáhají 3 zesilovače ukryté v podlaze zavazadlového prostoru.

Přečtěte si také:  Test Škoda Octavia Scout 2.0 TDI 147 kW 4x4 DSG (2021)

Felicia stála v podstatě celý svůj život v showroomu a odjela pouze několik tuningových srazů a předváděcích akcí. Teď je na prodej za 8 990 liber. Pokud na ni máte zálusk, otevírejte si už inzerát! 🙂