1990-skoda_favorit-na_prodej-10_tisic_km_najeto- (2)

Na prodej je Škoda Favorit s nájezdem 10 tisíc kilometrů. Místo něj koupíte novou Dacii

Od Pavel Srp | Zdroj a foto: sauto.cz - 24. 9. 2020 0

Auta fungovala v dřívějších dobách v trochu jiném režimu. Nájezdy nebyly tak velké a někdo měl auto třeba jen pro cesty na hřbitov a do obchodu. Zdá se, že to byl i případ majitele této Škody Favorit. Ta má totiž na počítadle kilometrů jen něco přes 10 tisíc.

Žlutý Škoda Favorit, který si můžete prohlédnout v galerii, byl vyroben v roce 1990 a má tedy ještě starou masku chladiče se znakem na straně. V interiéru má ale lepší sedadla s výraznějším bočním vedením.

Přečtěte si také:  Legendy 125 let Škoda: ŠKODA Favorit jako počátek moderní éry

Podle fotek vypadá Favorit v bezvadném stavu. Interiér bez poškození, stejně jako zavazadlový prostor, kde to vypadá jako by se tu snad ani nikdy nic nevezlo. I podle stavu palubní desky a čalounění sedadel se zdá, jako by auto parkovalo celý svůj život v garáži a nepůsobily na něj sluneční paprsky ani jiné vlivy počasí.

Potěší i pohled do motorového prostoru, který je opravdu čistý a prakticky bez jakékoliv kapky provozních kapalin. Aby také ne, pokud má tento Favorit opravdu najeto jen 10 tisíc kilometrů. V prvotřídním stavu se zdá být z fotek i výfukové potrubí. V inzerátu, který najdete zde, je totiž i fotka zespodu.

Na poměrně dostatečném množství fotek interiéru i exteriéru není vidno žádné výraznější poškození, dokonce ani památky po jakékoliv rzi. Tomu však odpovídá cena, za kterou autobazar vůz inzeruje. Pokud byste ho chtěli koupit, pak si musíte připravit 220 tisíc korun! To je víc peněz, než kolik byste dali například za nové modely Dacia Sandero nebo Logan…