ford-mustang-shelby-gt-350-h-hertz-na-prodej- (1)

Na prodej je Shelby Mustang GT350-H: „závodní“ speciál z půjčovny Hertz

Autor: Pavel Srp - 5. 7. 2019


Když dnes půjdete do autopůjčovny, můžete si půjčit takřka cokoliv. Žádná půjčovna ale asi nemá taková auta, která měl Hertz koncem šedesátých let minulého století. A minimálně jedno z nich je teď na prodej!

Psal se rok 1966, když se Hertz domluvil se Shelby a nechal si postavit 1000 speciálních Fordů Mustang. Vznikl tak téměř závodní Shelby Mustang GT350 H, kde ono ‚H‘ právě značí, že to bylo pro Hertz. Více zde.

Tohle auto je jeden z těch tisíce vyrobených kusů, má podvozek číslo #6S727 a v jeho dokladech se ukrývá rok výroby 1966. Tento konkrétní automobil byl v půjčovně používán jen v letech 1966 a 1967. Pak ho koupila společnost Canyon Ford z Phoenixu z Arizony. Další majitel ale přišel záhy, už v roce 1968. Tehdy ho koupil pan Goetz, který ho chtěl pro své dva syny. Ti s ním pak závodili – jezdili sprinty a závody do vrchu – a to až do roku 1975, kdy bylo auto odstaveno a zaparkováno do suché haly.

Shelby Mustang GT350 H dostalo oproti mustangu několik vylepšení jako například přepracovaný a repasovaný motor V8 s objemem 289 kubických palců (4,7 litru) s novou čtyřstupňovou manuální převodovkou a vyměněným zadním diferenciálem Locker s poměrem 3.89. Přepracovaný byl právě také motor, který dostal nové vnitřnosti.

ford-mustang-shelby-gt-350-h-hertz-na-prodej- (5)

Nezanedbatelné jsou ale i vzhledové úpravy. Krásná tmavá karoserie s lakem Raven Black dostala zlaté polepy ve stylu Le Mans, které měly navozovat závodní atmosféru. Pěkná jsou také nová kola American Racing Torq Thrust D.

Interiér pak dostal ochranný rám, závodní sedadlo řidiče Cobra, nový volant, ale také zbrusu nový otáčkoměr se stupnicí až 10 000 ot./min.

Motor small block pod kapotou nabízel po úpravě skvělý zvuk. Aby také ne, když má kompletně nové závodní výfuky od svodů až po koncovky. Výkon auta byl po změření na motorové brzdě hodně pěkných 387 koní a točivý moment vrcholil 478 Nm.

Na autě se v posledních letech opět jezdí, ovšem rozhodně ne jen tak kolem komína, ale na exkluzivních světových výstavách a přehlídkách. Objevilo se třeba na Monterey Historics nebo na Sonoma Wine Country Classics v obou případech v letech 2007 a 2008. Auto bylo schváleno i pro letošní přehlídku v Monterey.

Auto je v prodeji v aukci ZDE. Aktuální cena je 75 tisíc dolarů a konec nabídek je za čtyři dny.

Štítky: , , , , , , , , ,

1 názor na “Na prodej je Shelby Mustang GT350-H: „závodní“ speciál z půjčovny Hertz”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru