Rolls-Royce_Phantom-Donald_Trump-1

Auta známých lidí jsou velmi zajímavým prodejním artiklem a je jedno, jak moc kontroverzní jsou. Tento Rolls-Royce Phantom předchozí generace měl opravdu velmi kontroverzního majitele, jedněmi nenáviděného, jinými milovaného. Tohle auto totiž vlastnil končící americký prezident Donald Trump. A teď může být třeba vaše.

Donlad Trump je končícím americkým prezidentem, ale ještě předtím byl znám hlavně jako úspěšný podnikatel. Jeho majetek je opravdu vysoký, a tak není divu, že i v jeho vozovém parku byla opravdu drahá a luxusní auta. Rolls-Royce Phantom je jedním z toho vůbec nejlepšího, co si lze koupit.

Přečtěte si také:  Donald Trump chtěl vyrábět luxusní limuzíny. Z velkého plánu sešlo, vznikly jen 2 kusy

Tento konkrétní kus byl vyroben v roce 2010 a má najeto téměř 57 tisíc mil, což je něco přes 91 tisíc kilometrů. Příliš dalších podrobností se však o tomto konkrétním autě v nabídce aukčního domu Mecum Auctions, který ho prodává (nabídku najdete zde), nedočteme. Bohužel ani to, jak dlouho auto vlastnil Donald Trump. Podle všeho se mu s ním ale jezdilo dobře, protože na servisní manuál ručně napsal vzkaz: „Miluju toto auto – Je skvělé! Hodně štěstí“ a připojil svůj podpis.

Aukční dům očekává, že se Rolls-Royce Phantom vydraží za částku mezi 300 až 400 tisíci dolary, což je v přepočtu přibližně 6,4 až 8,5 milionu korun. A to je částka přibližně dvakrát až třikrát tak velká, než za kolik se prodávají podobné kusy po neslavných majitelích. Dražit se toto auto bude bude v sobotu 16. ledna 2021 v americkém městě Kissimmee ve státě Florida.