Na prodej je jedinečné Bugatti s opravdu exkluzivní registrační značkou

Od Anina Russová | 24. 11. 2016


Až vám někdo bude říkat, že lidé nemají peníze, nevěřte mu. Někteří těch peněz mají tolik, že neví, co s nimi, a tak si kupují auta a registrační značky, které my, obyčejní smrtelníci, nikdy ani neuvidíme naživo.

Majitel slavné tuningové firmy A. Kahn Design, Afzal Kahn, je bohatý muž, který miluje drahá auta. I proto si před pár lety koupil Bugatti Veyron Super Sport Blue Carbon, tedy jedno z 30 vyrobených nejsilnějších verzí modelu Veyron. V řeči čísel to znamená výkon 1 200 koní a točivý moment 1 500 Nm. Tohle vše je zabalené do sexy modrého karbonu. Mimochodem, z těch 30 vyrobených aut mají karoserii z modrého karbonu jen tři kusy.

A právě tahle exkluzivní modrá kráska je právě na prodej. Majitel cenu stanovil na 2,3 milionu eur, tedy něco přes 62 milionů korun. To s přihlédnutím k 16 tisícům najetých kilometrů a k faktu, kdo vůz vlastnil, vlastně není tak moc.

A úplné nic to je proti tomu, kolik stojí registrační značka, kterou auto zatím má. Píšeme zatím, protože zcela logicky si ji majitel hodlá ponechat, už ji měl na několika svých autech. Před lety ji koupil za 440 tisíc liber a už tehdy to byla prý nejvyšší částka, jakou kdo za registrační značku dal. Ale teď se podržte. Před dvěma lety byla značka, na které je prosté F1 oceněna na v přepočtu 330 milionů korun. Trh jde stále kupředu, takže dnes ta cena bude mnohem vyšší. A to se vyplatí…