Brabus-36-S-Lightweight-mercedes-benz-190e-na-prodej

Na prodej je exkluzivní Brabus 3.6 S Lightweight, jediný vůz svého druhu

Autor: Pavel Srp - 10. 6. 2018


Pokud chcete opravdu jedinečné auto z dob nedávno minulých, nabízí se vám exkluzivní možnost. Na prodej je jediný upravený Mercedes-Benz 190E svého druhu: Brabus 3.6 S Lightweight.

Mercedes-Benz 190E je ikonický model (přezdívalo se mu Baby Benz), šlo v hierarchii značky o předchůdce třídy C. Kromě bežných modelů vyráběla stuttgartská značka i sportovnější verze, kterým vévodila respekt vzbuzující rozšířená verze 2.5-16 Evo II s velkým křídlem na zádi.

To, co však vzniklo v dílnách dvorního úpravce vozů s trojcípou hvězdou ve znaku, ho strčí do kapsy. Brabus totiž v roce 1988 představil prototyp 190 E 3.6 S Lightweight. Byla to opravdová bestie, která přišla o klimatizaci, část zvukové izolace a neměla ani zadní sedadla. Naopak dostala pod kapotu 3,6litrový řadový šestiválec.

Jenže u zákazníků se to nakonec nesetkalo tak úplně s úspěchem. Ti totiž nechtěli tak radikální auto, ale naopak chtěli zanechat komfort, v autě tak klimatizaci i zadní sedadla chtěli mít. A tak je tuner i do prototypu vrátil. A to by mohl být konec celé pohádky jménem „lightweight“. Díky bohu nebyla, i když to trvalo dalších 20 let.

Psal se rok 2008, kdy PR šéf Brabusu Sven Gramm rozhodl, že se musí tento exkluzivní Baby Benz vyrobit znovu. Tentokrát ale podle prapůvodního „lightweight“ receptu. A jak si usmyslel, tak se také stalo. Jde právě o tento červený kus, který nemá zadní sedadla ani klimatizaci, ale naopak dostal hliníkový ochranný bezpečnostní rám a sportovní přední sedadla z kevlaru.

Základem této stavby se stal Mercedes-Benz 190E 2.6E, pod jehož kapotou se původně nacházel 2,6litrový řadový šestiválec. Ten tam sice zůstal, ale jeho objem byl zvýšen na 3,6 litru. Byl zvětšen zdvih i vrtání a to z původních 82.9 mm x 80.2 mm na 92 mm x 92 mm. Díky tomu vzrostl výkon na 268 koní a 365 Nm. Tento speciální Baby Benz nyní dokáže z 0 na 100 km/h zrychlit za pouhých 6.3 sekundy a dokáže jet až 254 km/h. Přestavba trvala 10 měsíců.

Tohle auto je nyní na prodej, inzerát najdete zde. Je k němu navíc velmi rozsáhlá dokumentace a to jak k autu před přestavbou, tak v jejím průběhu i potom. Cena ale pochopitelně není úplně lidová, pokud tohle auto chcete, musíte si připravit 131 995 britských liber, to je v přepočtu téměř 3,9 milionu Kč.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru