1996-mercedes-benz-s600-coupe-michael-jordan-na-prodej- (2)

I když se o basketbal třeba vůbec nezajímáte, jméno Michael Jordan s největší pravděpodobností znát budete. Je to dnes už bývalý americký profesionální basketbalista, který je považován za jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob. A vy si teď můžete koupit auto, které vlastnil. Podle očekávání to není nic obyčejného, jde o Mercedes-Benz S600 Coupé.

Michael Jordan hrál za americký tým Chicago Bulls a nejvíce se proslavil v 90. letech munulého století. Na dresu nosil číslo 23. Je jen málo lidí, kteří by jeho jméno neznali. S úspěchem přicházejí i finance, takže si Michael Jordan mohl dovolit koupit opravdu exkluzivní auta. To, které vlastnil, a které je teď na prodej, sice není žádný superdrahý supersport, ale velké a pohodlné kupé. Je to „mamut“, legendární Mercedes-Benz C140 z roku 1996, navíc ve vrcholné verzi S600 s šestilitrovým atmosférickým vidlicovým dvanáctiválcem s výkonem čtyř stovek koní.

Přečtěte si také:  Škoda Felicia Fun: Je to nejodvážnější model škodovky?

Navíc to není úplně obyčejný mercedes, což už napovídají samotná kola. Jde totiž o upravený kus od firmy Lorinser. Dostal právě nejen kola, ale také kompletní bodykit – leč přesto poměrně decentní – a zdá se, že má upravený i výfuk. Mimochodem dvanáctiválcové mercedesy zní skvěle!

Vypadá to, že auto je ve fantastické kondici, najeto má 157 tisíc mil a má hodně bohatou výbavu. Cenu ovšem prodejce Beverly Hills Car Club v inzerátu neuvádí. Naopak ukazuje fotku Michaela Jordana vedle auta, ale také kopie technického průkazu se zapsaným vlastnictvím Michaela Jordana.