Jaký zvukový doprovod se vám vybaví, když se řekne Mercedes-Benz S 600? Příjemné a naprosto tiché ševelení, které se k majestátnímu motoru náramně hodí? Tak to máme my. Jenomže mezi námi žijí tací, kteří tu pohodu na palubě rádi vymění za naprosto brutální zvuk nejvíce připomínající monoposty F1 ještě v době, kdy je nesvazovala přísná pravidla a hybridizace.

Jeden takový majitel Mercedes-Benzu S 600 kvůli novému výfukovému potrubí vyrazil až do Japonska, kde sídlí společnost specializující se na výkonnostní úpravy a právě výfukové systémy s názvem Technical Garage Sasaki.

Zajímavé je, že po montáži nového potrubí je auto hodně hlučné hlavně zvenku. Uvnitř je celkem klid, tedy samozřejmě jen do chvíle, než řidič podřadí a šlápne na plyn. Ale i tak mercedes nahání husí kůži hlavně při poslechu z exteriéru. A obzvlášť v tunelech, což také majitel auta vyzkoušel.

Celý výfuk ho vyšel na 12 000 dolarů, což je v přepočtu asi 281 000 korun. A to je minimálně tatáž suma, na jakou vyjde ten mercedes! Vtipné na tom celém je, sledovat, jak auto začne vyluzovat brutální zvuk, ovšem zrychlení mu moc neodpovídá. A to i přes to, že dvanáctiválec S 600 má 400 koní a zvládá zrychlení z 0 na 100 km/h asi za 5,5 sekundy.

Pobaví i pohled na kolemjdoucí a kolemjedoucí. Pokud se vám nechce sledovat celé video, ačkoliv by to byla škoda, je vcelku zajímavé, přeskočte na časy 3:28, 5:28, 7: 58, 8:40 a 10:49, kdy si budete moci poslechnout nový výfuk v jeho plné parádě!