Tohle BMW je hodně speciální a brzy bude na prodej. Pokud byste ho chtěli, připravte si pořádný balík peněz. Ale věřte nám, že kvůli tomuhle autu budete chtít prodat i svou ledvinu.

Nejde tak úplně o BMW, je to totiž Alpina B7 Turbo Coupé/3 z roku 1987. Už samotná verze B7 Turbo je mezi sběrateli hodně vyhledávaným kouskem, protože bylo vyrobeno pouze 130 kusů. Ovšem verze, která se chystá do prodeje přes aukční dům RM Sotheby’s, je ještě o něco speciálnější. A hlavně žádanější. Tato Coupé/3 je totiž jednou ze 17 vyrobených kusů, které dostaly katalyzátor. Ty sice měly nižší výkon 320 koní (verze bez katalyzátoru mají 330 koní), ale zato měly vyšší točivý moment dostupný v širším spektru otáček. Pohon zajišťoval šestiválec o objemu 3,4 litru. Navíc motory všech 17 kusů měly kompresní poměr 7,45:1, místo 8,0:1. A další hodnoty té báječně německé jednotky? Zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,8 sekundy a maximální rychlost 265 km/h. Dost dobré i na dnešní poměry.

To ale není vše. Na fotkách si můžete prohlédnout fantastický, červenou kůží čalouněný interiér, kde najdete malou plaketku s nápisem Autosattlerei Wenger, Exklusiv Interieur. To znamená, že interiér dostal sportovně tvarovaná sedadla a čalouněn byl ručně přímo na míru zákazníkovi. Ve výbavě ale nechybí původní a originální sada nářadí od BMW, lékárnička, CD přehrávač od Sony (mladší ročníky si na google vyhledají, co to znamená) a nechybí ani dokonalá kola Alpina.

Uznejte, že tohle je prostě krása. Jen ta cena, ta už tak hezká není. Dražba proběhne v rámci aukčního víkendu 11. a 12. května. Experti z RM Sotheby’s očekávají, že se auto prodá za částku mezi 140 a 160 tisíci eur, tedy mezi 3,6 a 4,1 miliony korun.