2009-ruf_ctr3-na_prodej- (2)

Na prodej bude RUF CTR3. Exkluzivní supersport se 700koňovým motorem

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - Foto: RM Sotheby's - 10. 11. 2020


RUF Automobile je výrobce automobilů, který nejprve pro své stavby používal jako základ podvozky Porsche, ale pro model CTR3 si vyvinul vlastní. RUFy jsou velmi exkluzivní auta, která se neprodávají každý den, ale už za pár dní bude na prodej RUF CTR3 se 700koňovým motorem.

Auto se objeví v rámci dražby aukčního domu RM Sotheby’s, a protože stále úřaduje koronavirus, bude probíhat pouze online. Jde o kus z roku 2009, který nemá najeto ani 1700 mil. Aukční dům tvrdí, že jde o jeden z 31 vyrobených kusů a jeden z pouhých tří v této barvě.

RUF CTR3 je sportovní auto, jehož základem není Porsche, jak tomu bývalo dříve, ale podvozek z vlastního vývoje. RUFu s ním pomáhala kanadská společnost Multimatic. Na něm stojí samonosná karoserie s panely vyrobenými z karbonu a kevlaru. Některé díly však z modelů Porsche stále pocházejí.

Přečtěte si také:  Porsche AG vstupuje na burzu, o akcie bude zájem, říká odborník

O pohon se stará vzadu uložený 3,7litrový šestiválcový boxer s twin-turbo přeplňováním z Porsche 997 Turbo, který už poháněl RUF RT12. Německý výrobce nikdy nebyl troškař, takže čísla výkonu jsou působivá. CT3 se totiž mohlo pochlubit 515 kW/700 koňmi a 889 Nm. Díky tomu i díky tvaru karoserie byla schopná auta zrychlit z 0 na stovku za něco málo přes tři sekundy a maximální rychlost byla 375 km/h. Před více než deseti lety…

O pohon vpřed se přitom starala pouze kola zadní nápravy, kterým s tím pomáhal diferenciál s omezenou svorností. Motor s ním byl spojen prostřednictvím šestistupňové sekvenční převodovky. Kola byla vpředu 19″, vzadu dokonce 20″ a pod nimi se nacházely velké karbonkeramické brzdové kotouče s šestipístkovými třmeny na všech kolech.

Více fotek a detail tohoto automobilu najdete přímo zde v nabídce aukčního domu. Dražba se bude konat v termínu od 11. do 20. listopadu. Je možné, že je to tentýž kus, který byl na prodej už před sedmi lety?

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek