Jaké auto byste si koupili, kdybyste měli – dejme tomu – 5.5 milionu korun? Nějaký supersport, rychlý sedan nebo supermoderní výkonný hybrid jako BMW i8? Za takové peníze už je výběr opravdu zajímavý, ale co když vám prozradím, že přesně za tuhle částku byste si také mohli koupit jedno BMW z roku 1989? Máte pocit, že jsme se zbláznili? Ale ne, to jen majitel jedné opravdu luxusní M3 za ni na eBay chce 224 500 dolrů, což je v přepočtu právě více než 5.5 milionu korun.

Než se začnete chytat za hlavu a spílat ruce, že je blázen, ještě chvilku vydržte. V prvé řadě jde o kousek po kompletní renovaci. Na karoserii nebo kdekoliv na podvozku nenajdete kousíček rzi. A budete se muset opravdu hodně snažit, abyste našli jakýkoliv nedostatek. Interiér je jako sportovně laděný sen. Kůže si tam podává ruku s Alcantarou a vše je jako nové. Vlastně je to nové. Ale to nejzajímavější je schované pod kapotou.

Běžně BMW E30 M3 pohání čtyřválec o objemu 2.3 litru. Ten spolu s dokonalým podvozkem a ideálním rozprostřením hmotnosti dělá z M3 prakticky dokonalou hračku pro velký kluky. Co když té hračce ale dáme trošku nadechnout a pod kapotu ji nastěhujeme něco většího? Přesně to udělal majitel tohoto kousku. Pod kapotou tohle auto má masivní V10 o objemu 5.7 litru, který posílá na zadní nápravu odhadovaný výkon (majitel přesný neuvádí) 550 koní přes šestistupňovou manuální převodovku. Přestavbu provedla společnost Piper Motorsports. A ještě jedno zajímavé číslo. Tohle auto váží asi 1300 kilogramů. Tak už je vám jasné, že tady končí legrace a začíná automobilové peklo? 🙂