Na pražském okruhu bude zavedeno nové měření rychlosti

Autor: Anina Russová - 12. 11. 2018


Pod kontrolou radarů je v Praze velká část silnic a brzy k nim přibydou další.  Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) totiž začne měřit rychlost na Pražském okruhu v úseku 512 Jesenice – Vestec. Zatím můžete být v klidu, ŘSD zatím jen hledá firmu, která radary měřící okamžitou i úsekovou rychlost zprovozní. Jde o zakázku v hodnotě 20 milionů korun. Informaci přinesl Pražský deník.

Důvod nových radarů je prostý. Podle ŘSD zde řidiči často velmi překračují maximální povolenou rychlost, která je zde 100 km/h. Je to z důvodu snížení hluku v této lokalitě a nejen, že vyšší rychlost znamená vyšší hluk, což se nelíbí těm, kteří bydlí v okolí, ale jde hlavně o bezpečnost. Jsou i tací, kteří tímto úsekem projíždí i 140kilometrovou a vyšší rychlostí.

Celkem by mělo jít o měření jak úsekové, tak okamžité rychlosti na čtyřech úsecích. O použití dvou druhů měření bylo rozhodnuto proto, že řidiči sice zpomalí v daném úseku, pak se ale znovu rozjedou na původní rychlost. A tomu chce ŘSD ve spolupráci s policií zabránit. Kamery tak mají všechny donutit povolenou rychlost dodržovat.

A nejspíše to zabere, protože v tuto chvíli se na okruhu měří v tunelech Lochkov a Cholupice a v těchto místech prý řidiči rychlost dodržují.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru