2019-facelift-Hyundai-KONA-Electric-01

Na Mount Everest se chystá první elektromobil. O výjezd do základního tábora se pokusí Hyundai Kona Electric

Autor: Tisková zpráva - 21. 1. 2020


Elektromobil Hyundai Kona se vydá na nejvyšší horu světa, slavný Mount Everest. Cílem cesty, dle očekávání, ale nebude vrchol samotné velehory. Kona Electric by měla dojet do základního tábora, který leží v nadmořské výšce 5 180 metrů.

Trasa, po které Hyundai Kona Electric pojede, bude přibližně 700 km dlouhá a kvůli sněhové, místy spíše ledové pokrývce i nezpevněnému hornatému povrchu budou podmínky pro vůz opravdu náročné.

Dalším úskalím bude dojezd, kterým Kona Electric disponuje – necelých 450 km je totiž výrazně méně, než je celková vzdálenost, kterou je třeba ke zdolání trasy překonat. Mount Everest navíc není nejjednodušším místem k nalezení nabíjecích stanic. K tomu všemu je třeba připočíst také extrémní klimatické podmínky, se kterými se elektromobil standardně vyrovnávat nemusí.

Test elektromobilu Hyundai Kona Electric (2019)

Hlavním cílem cesty modelu Hyundai Kona Electric do základního tábora Everestu je prokázat spolehlivost elektromobilů a zároveň propagovat elektrická SUV značky Hyundai na asijských trzích.

Elektromobil Hyundai Kona Electric nabízí zákazníkům dvě různé verze poháněcího ústrojí. Silnější varianta disponuje nejvyšším výkonem 150 kW/204 koní, slabší základní verze pak 99 kW/135 koní. Kona Electric poskytuje také širokou škálu funkcí v oblasti konektivity. Například informační a zábavní systém integruje funkce navigace, multimediálního přehrávače a konektivity, včetně systémů Apple CarPlay a Android Auto, jakož i bezkabelové nabíječky.

Hyundai Kona Electric obsahuje také prvky aktivní bezpečnosti a asistenční systémy SmartSense –asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu s detekcí chodců, asistent pro sledování slepého úhlu včetně asistenta pro upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran při couvání, asistent pro jízdu v jízdním pruhu, asistent pro rozpoznávání únavy řidiče, inteligentní upozorňování na omezení rychlosti a asistent řízení v jízdním pruhu.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru